Se on syvää ja kaiken antavaa. Neitsyt on rakastuessaankin tunnollinen, rakkaus vie kertaheitolla mennessään.
Ja jos vastapuoli tuntee samoin, kaikki on mahdollista..
Rakastunut neitsyt
8
3582
Vastaukset
- j0uskari
joo ja sen lisäks neitsyt on LIIKAA takertuva ja mustasukkainen... sekö rakkautta?
- .......
Minä en ole mustasukkanen enkä takertuva. Olen itsenäinen neitsytN. Seurustelen jousimiehen kanssa, joka kylläkin on mustasukkainen.
- neitsytnainen
Minä en ole takertuvainen enkä takuulla mustis.olen sitä mieltä,että jos toinen menee,menköön.En roiku enkä kerjää,haen uuden:)
- ap.
vaikuttaa...jos pitkä avosuhde esimerkiksi, ja mies jättämässä ja hylkäämässä..voihan noita piirteitä tulla, ihan kaikille. Mutta en ole itse takertuva, oon päässyt siitä eroon, mutta mustis joskus.
- impi umpilampi
Kissan viikset! Meillä tuntuu tämä neitsyt (n) jouskari (m) -suhde toimivan erinomaisesti. Luottamus pelaa, eikä kummankaan tartte olla mustis. Viihdymme kahdestaan kotona, mutta emme rajoita toistemme menoja, jos toinen haluaa lähteä tuulettumaan yksin tai (työ)kavereiden kanssa.
- VirgoGirl
neitsytnainen kirjoitti:
Minä en ole takertuvainen enkä takuulla mustis.olen sitä mieltä,että jos toinen menee,menköön.En roiku enkä kerjää,haen uuden:)
Kuinkas sattuikaan pistämään silmiin sun kommentti:) Olen itse samaa mieltä, että jos menee niin menköön. Toisen menetys ei minun! Hyvä, et joku muuki ajattele näi. Mustis pitää hiukan ollakkin muttei takertuvainen, rasittava piirre ihmisessä;)
T.Neitsyt30v - Muitakin samanlaisia.
neitsytnainen kirjoitti:
Minä en ole takertuvainen enkä takuulla mustis.olen sitä mieltä,että jos toinen menee,menköön.En roiku enkä kerjää,haen uuden:)
En todellakaan takerru enkä roiku yhdessäkään miehessä,itse olen laittanut liitot poikki,ei kuulu mun tyyliin sano lyyli,mikä menee se toki mennä joutaa ja piste.Olen aika kranttu nainen miesten suhteen,kun vielä tälläkin iällä näkyy tota tarjontaa olevan riittävästi,mut en tykkää että minussakaan roikutaan,rupee tympii sellanen mies...
- itsepäinen neitsyt.
Kuuleppas sinä jouskari,nyt sinä kyllä puhut vasten parempaa tietoas,taidat itse olla se takertuja,kyllä neitsyt mieluummin"potkii" pois läheltään kun jää roikkuun johonkin bimpoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184261Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5032360Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421911- 771505
- 1591473
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91314Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34788- 10771
- 106747
- 27721