Harkimon puheet

Millä oikeudella Harkimo puhuu miten paljon joukkueita pelaa MM-kisoissa.Se ei taida muistaa millaisilla tuloksilla Suomi hävisi -70 luvun matseissa.Elikkä annetaan myös Tanskan joka pelas tasan Kanadan kanssa tasan näyttää mitä ne voi tulevaisuudessa tehdä
3178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ehkäpä häntä pelottaa, että Suomi joutuu pelaamaan Tanskaa vastaan. Tähänastisilla peliesityksillä saattaisi tulla "takkiin", eikä sitä enää kestäisi kukaan katsojista. Suomen suurin tappio arvokisoissa minkä muistan, on Suomi - Kanada 0 - 24. Taisi olla 60-luvulla. Onneksi enää ei tule sellaisia rökäletappioita. Mutta, kyllä Suomen joukkueen pitäisi pystyä voittoihin, näissäkin kisoissa.

Äänestä
  • Oma joukkue "Tolv Stjärnor" ja valita parhaat pelaajat kustakin jäsenmaasta. Tämä nykypäivän sekunda-neuvostoliitto sitten olisi tosi kova jääkiekkomaa kuten itäinen liittovaltio aikoinaan.

    Kiekkoa on nähty neljällä eri vuosikymmenellä. Neuvostoliitto kaikkine jäsenmaineen ei olisi mahtanut mitään nykyisille pelaajillemme jos nämä olisivat silloin eläneet. Moni pelaajista ei ollut syntynytkään, kun Neuvostoliitto voitti mestaruuksia. Moni muu ei edes ollut elänyt koko sinä aikana, jolloin idän valtioliittovaltio oli yhteisine raha- ja talousunioneineen, yhteisine ulko- ja turvallisuuspoliitikoineen sekä yhteisine rajoineen aivan kuin nykyinen sekunda-neuvostoliitto, joka aikanaan löydetään pahempana kuin Nl tai natsisaksa yhteenlaskettuna.

    Äänestä

Jääkiekko on liian kovassa kasvussa. Hän koettaa rajoittaa jotenkin kasvua, ja siten sen saamaa julkisuutta. Ei ole tervettä että joka Euroopan maassa, pelataan hokia. Kohta laji on yhtä suuri kuin jalkapallo, ja kaikki tietää että mihin se taas on johtanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tinde kirjoitti:

Millä oikeudella Harkimo puhuu miten paljon joukkueita pelaa MM-kisoissa.Se ei taida muistaa millaisilla tuloksilla Suomi hävisi -70 luvun matseissa.Elikkä annetaan myös Tanskan joka pelas tasan Kanadan kanssa tasan näyttää mitä ne voi tulevaisuudessa tehdä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu