Siinä kävi juuri niin kuin arvelin,Aik:lla on
heti ylitsepääsemättömiä vaikeuksia kun vastaan
tulee vähänkin kovempi porukka,en ollut Perjantaina uskoa silmiäni kun näin Elfsborgin
kertoimen Paffilla 2,90 tiesin heti että tässä
on viikonlopun paras pelikohde,kiitos Jorman
joka laskee Paffille kertoimet.Nää ottelut
pitää nähdä jo etukäteen,eikä antaa liikaa
painoarvoa pienille kokoonpanomuutoksille.Paffista on tullut meikäläiselle oikea rahasampo koska laskevat
niin paljon kertoimia väärin,ei kun jatkakaa
samaan malliin.
heti ylitsepääsemättömiä vaikeuksia kun vastaan
tulee vähänkin kovempi porukka,en ollut Perjantaina uskoa silmiäni kun näin Elfsborgin
kertoimen Paffilla 2,90 tiesin heti että tässä
on viikonlopun paras pelikohde,kiitos Jorman
joka laskee Paffille kertoimet.Nää ottelut
pitää nähdä jo etukäteen,eikä antaa liikaa
painoarvoa pienille kokoonpanomuutoksille.Paffista on tullut meikäläiselle oikea rahasampo koska laskevat
niin paljon kertoimia väärin,ei kun jatkakaa
samaan malliin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikä on tietolähteesi?
Tasanen vääntöhän toi nyt kuitenkin oli. Silti parempi voitti, eiköhän aina enemmän maaleja tehnyt ole se parempi? Niitähän tässä potkupallo-nimisessä joukkuepelissä lasketaan... Ja jälkiviisaus on kaikkien suola! Mä kyllä uskoin AIK:n vääntävän vähintään tasurin Råsundalla, oli 1 AIK:lle, joka pilas kaikki aikasemmin oikein menneet pelit. Ei ollut eka, eikä varmaan valitettavasti viimeinenkään kerta... Mutta tohon mitä sanoit, onko Vuoksenmaa tosiaan PAF:n kertoimenlaskija? Onko sulla siihen jotain oikeaa tietoa, vai oliko tuo joku heitto? Meinaan eiköhän kyseinen mies ole pikkasen ja vähän enemmänkin jäävi siihen hommaan! Jos näin todella on, en ikinä enää pelaa PAF:lle ja harkitsen jopa asian viemistä johonkin kuluttaja-asiamies-istuimeen! Eli annapa lisää infoa? Tuohan ylittää jo ns. sisäpiiririkoksen tunnusmerkit! Perkele, ensin laitetaan täkyks iso kerroin johonki peliin. Sitte ihmiset soittaa ko. henkilön vihjepalveluun 2.5e/min. Vihjataan tota isoa kerrointa, saadaan siis ihmiset pelaamaan muka varmaa kohdetta. Sanotaan että esim. Manu-Fulham pelissä Manulta puuttuu lähes koko ykkösmiehistö. Näin ihmiset ensin soittaa vihjeitä isolla rahalla, sitte pelaa PAF:lle Fulhamia, isolla rahalla, ison rahan toivossa. Miten käy? No, Vuoksenmaahan tässä kerää koko paskan eli potin! Miettikääs tätä? Ei voi olla mahdollista!?!? Se on kuitenkin jo aikaa sitten todettu, ettei Vuoksenmaan vihjeillä mitään voita, edes siinä pitkässä, helvetin pitkässä juoksussa... Tätä pitkää aikaväliähän se toitottaa...
ps. nyt alko sitte loma ja huomenna ollaan jo Suomen Monacossa, eteläkärjessä, eli loistavaa pelionnea kaikille ja välillä myös mukavaa kesää!
..Täytyy tunnustaa olleensa väärässä tuon AIK:n suhteen. Kun ei osata maalata, ei voi myöskään voittaa - niin yksinkertaista ja kuitenkin niin vaikeaa.
Vaikea sanoa näkemättä peliä ansaitsiko Elfsborg voittonsa. No, maalin tehneenä kaiketi näin on.
AIK:n ongelmaksi tällä kaudella on koitumassa tehottomuus, eikä nuo Argentiinalaisvahvistuksetkaan helpotusta tilanteeseen tuoneet.
Olit oikeassa, minä tällä kertaa väärässä, siitä sulle tunnustus. Onneksi tuli varattua jo aiemmin matka Timbuktuun ja viiden tähden hotellimajoitus runsaalla aamupalalla.
http://travel.yahoo.com/p-travelguide-486828-timbuktu_vacations-i
Mitä tulee tuohon Jorma-juttuun ja äijän kertoimien laskemista Paffille en usko siihen pätkääkään. Mistä moinen tieto on lähtöisin..?
ei kannata kovin tosissaan ottaa...Kehui saaneensa yli 25000€ jo vedoista, mutta kun hieman faktaa pyysin niin siihen loppui kaverin viestit.
Kaveri on hyvän nimen valinnut, tajuaa vissiin itsekin missä mennään..
Aku Ankasta tuttuun kaukomaahan et sillei hei! Timbuktussa on noin 10 000 asukasta. Etsi tästä kuvasta uimaranta tai allasalue:
http://www.michna.com/photos/images/Africa0316 - Timbuktu - Mali.jpg
Ei taida olla luvassa rellestyslomaa, vaan sydämen sivistystä tarjoava tutkumusmatka mustaan Afrikkaan, jossa sivilisaatio on vielä keskiajalla et sillei hei! Taatusti huikean mielenkiintoinen matka tulossa. Ranskaa varmaan kannattaa osata, sillä siellä tuskin englanti taipuu?
Teppo ei ole oikein omatoimimatkailija, eikä tulisi kyllä heti mieleen mennä Timbuktuun. Mistä sait moisen idean?
Tepi varasi matkan itselleen ja kaiffarille tammikuuksi matkan Phuketin Karon Beachille niin ikään viiden tähden hotelliin (ei Hilton) et sillei hei! Kun Teppo oli Thaimaassa edellisen ja ensimmäisen kerran, niin meinasi sattua kommellus transun kanssa, mutta onneksi Teppo pelastui!
..Moinen Timbuktu-matka oli vain ajatus pieleen menneen AIK:n takia. Kauas sinne, missä elämässä ei ole sijaa epäjumalalle - rahalle.
Aku-Ankasta se mieleen muuten tulikin.
Toki paikka kiinnostaa muutakin kuin ajatuksen tasolla, mutta pitää kelata onnistuuko sopeutuminen moiseen kulttuuriin - haastetta varmasti löytyy.
Toiseksi rentoutuminen, mitä lomalta yleensä haetaan saattaisi olla kaikkea muuta?
Matkasta sinänsä jäisi varmasti ikimuistoiset kokemukset, eikä sitä varmaankaan voi verrata etelän turistiristeilyihin, mutta onko se liian erilainen? Tulee lähinnä mieleen armeijan mettäkeikka jostain syystä. Selviytymispakkauksineen.
Ruoka? Paistettua koiran reisipalaa mehevässä kastikkeessa?
No, asia on kuitenkin ollut harkinnassa ja päätös siitä tehdään myöhemmin riippuen myös vaimoväen mielipiteestä. Se onkin ehkä se suurin kynnys?