Tai kukaan olikaan, mutta viisas päätös. Ei ole lähelläkään Conneryn veroinen ja peittoaa just ja just Brosmannin.
Daniel on enää vain yhdessä Bondissa.
7
814
Vastaukset
- Hartman89
Timothy Dalton on paras. Olisi saanut halutessaan tehdä kaikkiaan viisi bondia, vuosina 1969,1981,1987,1989 ja 1991 (-91 olisi ollut nimeltään The Property Of a Lady).
Ja jos tarkkoja ollaan, niin Timothy Daltonille oli suunniteltu myös Goldeneye, alkuperäinen kultainen silmä, joka olisi ollut melkoisesti Brosnanin kultaista silmää erilaisempi. Dalton oli aikaansa edellä ja asiantuntijatkin sanoo, et Dalton oli ja on lähimpänä Ian Flemingin luomaa Bondia.
Ja hei PS. Daniel Craig teki kolmen bondin sopimuksen aloittaessaan, eli ainakin kolmessa hän näyttelee. Saattaa olla, et useammassakin, mut mun mielestä kolme olis kyllä optimaalisin määrä Craigille. Olis kuitenkin viimeisimmässäänkin jo 42-43 vuotias ja kolme leffaa olis juuri hyvä määrä -> Ei tulis mitään "Moore-katastrofia", et viiskasivuotiaana vetäsee viimesen bondinsa - Rofa101
Craig tulee esittämään Bondia kaikkiaan neljässä elokuvassa: http://www.mi6.co.uk/news/index.php?catid=4
- suomipoika_88
kuin yksi?
- karttumies
Joo, eiköhän ne sen Bond-sarjan lopeta. Ihan jo senkin takia, että viimeisin oli kaikkien aikojen menestynein Bond-leffa, eli selvästi on jo aika lopettaa.
- suomipoika_88
karttumies kirjoitti:
Joo, eiköhän ne sen Bond-sarjan lopeta. Ihan jo senkin takia, että viimeisin oli kaikkien aikojen menestynein Bond-leffa, eli selvästi on jo aika lopettaa.
Casino royale, oli aika huono. Paljon, paljon parempia bond leffojakin on.
Se on totta, että bond leffat olisi aika lopettaa. Oikeastaan olisi voinut lopettaa jo jokin aika sitten. - mörkkis.
karttumies kirjoitti:
Joo, eiköhän ne sen Bond-sarjan lopeta. Ihan jo senkin takia, että viimeisin oli kaikkien aikojen menestynein Bond-leffa, eli selvästi on jo aika lopettaa.
Ehkä ne eivät ole mitään maailman ykkösleffoja mutta hyvi kumminkin.. niitä on tullut yli 50 vuotta.. näin ensimmäiset ennen kuin menin eskariin.. tuntuu haikealta jos ne loppuu..
Ja sit toiseks jos ne teki menestyneimmän bond elokuvan ni miks lopettaa siihen? jos tekee pohjanoteerauksen ni sit vois lopettaa..
- bond,
daniel näyttelee vielä ainakin kahdessa bondissa mielestäni hän on kaikista huonoin bond näytteliä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942603- 1961000
- 55792
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti133734- 57635
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?16541- 51535
- 40514
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494- 55485