Varkoohan jenkkien verkostoja!

Uusia kusetuksia rantautuu Suomeen melkein joka päivä jenkkilästä.Kun ne juttelee sulle aloitus paketeista niin ei kiitos. Tutkikaa onko yritys ollut kauan markkinoilla ja omistuspohja.
5582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Kummia kuseskelijoita täällä. Menkää huussiin ajoissa, ei tartte täällä valitella.

    Äänestä

Täyttä pyramidia. Pikku kundit leikkii ns. Bisnestä ku harjoittaa jenkkifirmojen "huijaus" byrämidia.

Äänestä

Ei kukaan täsyjärkinen enään ala verkosto huijauksiin mukaan.

Äänestä

Kläyl me vatrotah jenkkih vekrtsoja.
Onk Soumes pamperia ythiöitä jonih vios lyyttiä?
Semmoias vavakakaraisia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Useesti pettynyt. kirjoitti:

Uusia kusetuksia rantautuu Suomeen melkein joka päivä jenkkilästä.Kun ne juttelee sulle aloitus paketeista niin ei kiitos. Tutkikaa onko yritys ollut kauan markkinoilla ja omistuspohja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu