10 vuotta sitten tuli dokumentti

Oulunsalolaisesta perheestä. Onkohan tuosta mitään enää jäljellä?
3785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

asiapitoisia dokumentteja laestadiolaisuudesta. Ne ovat jyräytyneet Karpon dokumentin jalkoihin.

Äänestä
  • Kapon dokumentti oli minusta erittäin asiapitoinen. Ymmärrän kyllä sinunkin näkökulmasi.

    Äänestä

Minulla on nauhoitettuna.
Sen nimi on kai: Ainoa oikea Jumala.

Siinä oli välillä SRK-miesten haastatteluja: Voitto Savela, Olavi Voittonen ja Matti Lääkkö.

Lisäksi haasteteltiin Jaakko Suomalaa, koska kuvattu perhe oli sukua hänelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uokari kirjoitti:

Oulunsalolaisesta perheestä. Onkohan tuosta mitään enää jäljellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu