Rv 28-32 PAINOARVIOITA?

kiinnostaa millaisia painoarvioita olette saaneet noilla viikoilla?
minulla rv 31 0 ja painoarvio 1900g
8578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ensimmäisen painoarviota noilla viikoilla en muista kun ei ollut missään mulla ylhäällä, mutta 2 pv ennen syntymää tehtiin arvio 41 1 ja arvio oli 3830g ja todellinen syntymäpaino 3565g. Toisella tytöllä viikoilla 29 6 arvio oli 1370g ja pojalla arvio viikoilla 27 6 1200g. Nämä kaksi jälkimmäistä olivat syntyessään 3610g ja 3570g.

Äänestä

Oli 1.5 kg.

Vähän jänskättää mitä ne ens viikolla sanoo (33 1) toivottavasti ei hirmusia lukemia =)

Äänestä

meillä se oli 1508...eli odotettua pienempi :D

Äänestä

viälä kertaakaa arviootu :( Ois jo kiva pikkuhilijaa tiätää.. rv34 (kuinka se muute arvioidaan?)

Äänestä
  • ...painoarviota ollenkaan. Olen nyt viikolla 37 ja viimeinen lääkärintarkastuskin on jo ollut ja kertaakaan ei ole painoa arvioitu. Kysyinkin sitä, niin sanottiin, että painoarvoita ei tehdä kun vaan siinä tapauksessa, että menee paljon yli lasketun ajan. Ja isossa kaupungissa asustelen...mutta täällä käytäntö näin. Olisi ollut kyllä kiva kuulla painoarvioita vauvasta, kun mahakin on niin kauhean iso!

    Äänestä

lääkäristä; rv 30 menossa ja tytön (kuulemma 99% varma...) paino tällä hetkellä vähän yli 1300. Vaikuttaapa pieneltä teidän muiden paioarvioihin nähden! Lääkäri kuitenkin sanoi, että ihan normaali, joskin pikkuisen keskimääräistä pienempi. Sinänsä ei mua haittaa, vaikka pienehkönä pysyisikin, sillä ekakertalaisena en mitään jättiä hingu synnyttään! ;) Kunhan nyt vaan kasvaa edelleen tasaisesti, kuten tähänkin asti...

Äänestä

Eka painoarvio oli 1,6kg rv 31 ja nyt rv 37 oli arvio 3,2kg.

Äänestä

ekan aikana ei painoarvioita ollut. toisen aikana oli rv 28 1,1 kg ja rv 37 3,1 kg syntyi rv 40 4 4520g. nyt tämän 3 aikana rv 28 1,2 kg, rv 37 3,5 kg tällä hetkellä rv 39, odotellaan kovasti lähtöä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RiinaKL kirjoitti:

kiinnostaa millaisia painoarvioita olette saaneet noilla viikoilla?
minulla rv 31 0 ja painoarvio 1900g

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu