Joutuukohan lapset

maksamaan vanhempiensa velan joita he tekevät tietäne olevansa parantumattomasti sairaina. Visaa vingutetaan ja tavaraa #kallista# ostetaan vaikka rahaa ei ole.

Kun vanhemman sitten kuolevat jääkövätkö nämä jättivelat tavallisen palkanmaksajan niskoille.
2687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

varoista-tai sitten mennään varattomiksi. Jotain tällaista. Sitten vasta lapset maksaa.

Äänestä

kävin lakimiehen luona ja lapset ei peri vanhempiensa velkoja.perinnön jos ottaa niin siit en tiedä,mut siit voi kieltäytyy

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zenia kirjoitti:

maksamaan vanhempiensa velan joita he tekevät tietäne olevansa parantumattomasti sairaina. Visaa vingutetaan ja tavaraa #kallista# ostetaan vaikka rahaa ei ole.

Kun vanhemman sitten kuolevat jääkövätkö nämä jättivelat tavallisen palkanmaksajan niskoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu