Yksityisyrittäjä Selänne

Selänne haluaa olla ilmiselvästi sankari...äijällä ei oo muu mielessä kun oman pistetilin kartuttaminen!!!
5374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jos se tekis nii ni sehän olis waan hywä et ees joku tekis niitä maaleja!

Äänestä

Ottamatta varsinaisesti kantaa tähän, kannattaa seurata Selänteen pelin lisäksi hänen vaihtojensa pituutta, ei muuten riitä vain pari kertaa pelissä kun Teemu luistelee jäällä Sakun ja Villen mentyä puoli minuuttia aikasemmin vaihtoon.
Tämä ei voi olla sotkematta sekä ykkös -että kakkoskentän peliä. Sitähän en tiedä pelaako hän tarkoituksellisesti näin vai huomaamattaan. Mutta saa nähdä jatkuuko sama homma Ukraina pelissä.

Äänestä

ja samalla voidaan seurata myös selänteen luistelua ja aktiivisuutta. ei ole vielä vakuuttanut ainakaan minua näissä kisoissa vaikka pitäisi olla "ammattilainen". pistänyt silmään selänteen kurvailu ja syöttöjen odottelu. mitä voi odottaa ykköskentältä jos ei tehdä töitä omista asti. onko harhaa mutta selänne on menettänyt vauhtia aika paljon ja valittaa joka tuuppasusta tuomarille. hiukan samaan malliin kuin peltonen sm-liigassa. miksiköhän ykköskenttää ei voida muokata? koivu häviää 2/3 aloituksesta ja peltonen ihan pihalla. saa nähdä miten illan pelissä käy. pitäis ainaki vauhti riittää vastustajan kaatoon. tosin mikään ei o niin varmaa ku epävarma...

Äänestä
  • No katoppas vaikka illan pelissä niin ei se Selänne siellä pelkästään kurvaile, haastaa tosi hyvin niitä pakkeja.

    Äänestä

  • Joopoa kirjoitti:

    No katoppas vaikka illan pelissä niin ei se Selänne siellä pelkästään kurvaile, haastaa tosi hyvin niitä pakkeja.

    Temen ongelma tai onni on se että se on maalin tekijä luojan armosta, muuta se ei sitte teekkää.
    Liika intolu kostautuu usein ja onhan se kaikkien tiedossa (vai onko?) että Teemun plus miinus tilasto parilta viime vuodelta NHL:ssä on surullista luettavaa. Miten sen ketjukavereilla ei oo samoja miinus lukuja selittyy juuri sillä ettei se tajua tulla ajoissa vaihtoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pablo kirjoitti:

Selänne haluaa olla ilmiselvästi sankari...äijällä ei oo muu mielessä kun oman pistetilin kartuttaminen!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu