Kymco Super 8 vaiko Agility Sport??

Siinäpä ongelma. Super 8 maksaa 1590 ja agility sport 1260. Muita eroja? Ainakin 8 on isompi...Omakohtaisia kokemuksia? Kiitos vastauksista!
93554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Itse ostin super8 ja olen tyytyväinen. 14 tuuman renkaat tekevät tosi tukevan ajettavan kakspäällä ja kuljettaa jopa kaksi aikuista. Nyt mittarissa reilut 700km. Mut on mielipiteitä ja lopullinen vailinta on sinun.

Äänestä
  • Toimii kuten super8...olen sentään 100kg äijä...kaksi vuotta ajelin tytär kyydissä eikä mitään ongelmaa.

    Äänestä

  • Timppa41 kirjoitti:

    Toimii kuten super8...olen sentään 100kg äijä...kaksi vuotta ajelin tytär kyydissä eikä mitään ongelmaa.

    miten iso bensasäiliö on tuossa ja paljo on huiput vaikona

    Äänestä

mulla itelä on ollu agility korjauksela jo ainaki 5 kertaa ja se ei oo ollu mulla ees vuotta kaasutin tukossa aina vähänajan päästä ja se sammuu ilman mitään syytä. sitte täl mul frendillä on kans ja sillä on ollu agility noin 1.5v niin sillä on samoja ongelmia ja paljon muitaki. Mä ainaki suosittelisin ottaa ton super 8 uskon että on parempi :)

Äänestä

Mulla on 600km ajettu Super 8 ja on ollut hyvä.
Jos ostat uuden vaihda holkki ja rullat heti.
Muuten ei kulje kuin 45km mulla ei ainakaan kulkenut.Eipä muuta negatiivistä ole ollutkaan.

Äänestä
  • Juu huomasin ettei vakiona oikein kulje. 45km/h ottaa mittariin, mun S8:lla on ajettu vasta 100km.

    Minkä painoiset rullat laitoit? Onko vakio rullat 8,5g:set?

    Paljonko sulla nyt ottaa mittariin rullien ja holkin vaihdon jälkeen?

    Äänestä

  • mopomies123 kirjoitti:

    Juu huomasin ettei vakiona oikein kulje. 45km/h ottaa mittariin, mun S8:lla on ajettu vasta 100km.

    Minkä painoiset rullat laitoit? Onko vakio rullat 8,5g:set?

    Paljonko sulla nyt ottaa mittariin rullien ja holkin vaihdon jälkeen?

    Laitoin 6,5g rullat en tiedä vakio rullien painoa.

    Äänestä

  • Super 8 kirjoitti:

    Laitoin 6,5g rullat en tiedä vakio rullien painoa.

    Ei se sit ihan hirveitä liiku ilman kuristuksiakaan...

    Mun tarttee kokeilla GPS:llä on tuo mittarin näyttämä 55km/h edes oikeasti edes lähellä tuota nopeutta.

    Huoltomanuaalista huomasin vielä sellaisen eron kuristetun ja kurittoman välillä, että kaasarin suutin oli 80 vs. 82.

    Äänestä

  • Super 8 kirjoitti:

    Laitoin 6,5g rullat en tiedä vakio rullien painoa.

    Mäkin kokeilin vaihtaa ja laitoin 6,5g rullat, mutta mun mielestä niillä kiihtyy huonomin kuin alkuperäisillä (8,5g:lla?) rullilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miromies kirjoitti:

Siinäpä ongelma. Super 8 maksaa 1590 ja agility sport 1260. Muita eroja? Ainakin 8 on isompi...Omakohtaisia kokemuksia? Kiitos vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu