Siinäpä ongelma. Super 8 maksaa 1590 ja agility sport 1260. Muita eroja? Ainakin 8 on isompi...Omakohtaisia kokemuksia? Kiitos vastauksista!
Kymco Super 8 vaiko Agility Sport??
9
3505
Vastaukset
- super8
Itse ostin super8 ja olen tyytyväinen. 14 tuuman renkaat tekevät tosi tukevan ajettavan kakspäällä ja kuljettaa jopa kaksi aikuista. Nyt mittarissa reilut 700km. Mut on mielipiteitä ja lopullinen vailinta on sinun.
- Timppa41
Toimii kuten super8...olen sentään 100kg äijä...kaksi vuotta ajelin tytär kyydissä eikä mitään ongelmaa.
- kattila92
Timppa41 kirjoitti:
Toimii kuten super8...olen sentään 100kg äijä...kaksi vuotta ajelin tytär kyydissä eikä mitään ongelmaa.
miten iso bensasäiliö on tuossa ja paljo on huiput vaikona
- tyär*
mulla itelä on ollu agility korjauksela jo ainaki 5 kertaa ja se ei oo ollu mulla ees vuotta kaasutin tukossa aina vähänajan päästä ja se sammuu ilman mitään syytä. sitte täl mul frendillä on kans ja sillä on ollu agility noin 1.5v niin sillä on samoja ongelmia ja paljon muitaki. Mä ainaki suosittelisin ottaa ton super 8 uskon että on parempi :)
- Super 8
Mulla on 600km ajettu Super 8 ja on ollut hyvä.
Jos ostat uuden vaihda holkki ja rullat heti.
Muuten ei kulje kuin 45km mulla ei ainakaan kulkenut.Eipä muuta negatiivistä ole ollutkaan.- mopomies123
Juu huomasin ettei vakiona oikein kulje. 45km/h ottaa mittariin, mun S8:lla on ajettu vasta 100km.
Minkä painoiset rullat laitoit? Onko vakio rullat 8,5g:set?
Paljonko sulla nyt ottaa mittariin rullien ja holkin vaihdon jälkeen? - Super 8
mopomies123 kirjoitti:
Juu huomasin ettei vakiona oikein kulje. 45km/h ottaa mittariin, mun S8:lla on ajettu vasta 100km.
Minkä painoiset rullat laitoit? Onko vakio rullat 8,5g:set?
Paljonko sulla nyt ottaa mittariin rullien ja holkin vaihdon jälkeen?Laitoin 6,5g rullat en tiedä vakio rullien painoa.
- mopomies123
Super 8 kirjoitti:
Laitoin 6,5g rullat en tiedä vakio rullien painoa.
Ei se sit ihan hirveitä liiku ilman kuristuksiakaan...
Mun tarttee kokeilla GPS:llä on tuo mittarin näyttämä 55km/h edes oikeasti edes lähellä tuota nopeutta.
Huoltomanuaalista huomasin vielä sellaisen eron kuristetun ja kurittoman välillä, että kaasarin suutin oli 80 vs. 82. - yujkksdf
Super 8 kirjoitti:
Laitoin 6,5g rullat en tiedä vakio rullien painoa.
Mäkin kokeilin vaihtaa ja laitoin 6,5g rullat, mutta mun mielestä niillä kiihtyy huonomin kuin alkuperäisillä (8,5g:lla?) rullilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804496
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402957Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102674En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä152653IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392003Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581718Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253