PULKKISELLA ratkaisun hetket

Työsuojelupäällikkö Pulkkisen aika kanteen nostamiseen kunnianloukkauksesta Kervistä vastaan vähenee.
Eikös tuo aika ollut 3 kuukautta, vai onko Kerviselle kanne jo tullut?
Lähteekö Pulkkinen hakemaan Kerviselle kunnianloukkaussyytettä, vai tunnustaako virkamiehenä kertoneensa paikkaansa pitämättömiä tietoja esitutkinnassa ja oikeuskäsittelyssä?
131019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat
  • uhkana jonkun jutun poistamiset jopa?

    Äänestä

Ehkäpä kaava olis sillee että Kervisen vastapuolen pitäis saada se syyte Kervisestä aikaseks elokuuun aikana ja jos sitä ennen ei mitään syytettä tulis niin oikeuden päätökset mitätöityis! Viisaat tietäis tarkemmin kertoo!

Äänestä

LOPPUTILI !!!

Äänestä
  • kotkassa, virkamiehet ovat koskemattomia ja vapaita vastuusta!

    Äänestä

Kirjoittaa höpön löpöä,miksi näin ei tapahdu vaan tämä paskan jauhaminen jatkuu tällä palstalla koko ajan.Miksi pulkkinen ei ole saanut kervisen näytöillä kenkää vaikka ne ovat niin vahvat,luultavasti siksi että kervinen ei ole uskaltanut julkistaa sitä maailmankuulua mustaa listaa jota on mainostanut koko ajan.

Äänestä
  • mä vähän luulen että mustalista tulee vielä julki, asia kulkee vaan tarpeen mukaan. miksi heti laittaa kaikkia kortteja pöytään?

    Äänestä

  • kervinenhän on tuomittu täällä jo puolivuotta sitten vaikka minkälaisiin tuomioihin, milloin kervinen julkaisee nämä ,vaiko eikö olekaan tuomioita kuin joidenkin päässä vaan!

    Äänestä

  • mitäs äxäät kirjoitti:

    kervinenhän on tuomittu täällä jo puolivuotta sitten vaikka minkälaisiin tuomioihin, milloin kervinen julkaisee nämä ,vaiko eikö olekaan tuomioita kuin joidenkin päässä vaan!

    Mistä Ak on tuomittu ja mikä rangaistus?

    Äänestä

  • mitäs äxäät kirjoitti:

    kervinenhän on tuomittu täällä jo puolivuotta sitten vaikka minkälaisiin tuomioihin, milloin kervinen julkaisee nämä ,vaiko eikö olekaan tuomioita kuin joidenkin päässä vaan!

    te aivottomat ette taida ymmärtää että mitään tuomioo ei ole annettu kenellekkään toistaiseksi. En pysty käsittämään millä pulunaivoilla te 98% ajattelette. vääristelette lausekkeita omissa päissänne ja uskotte että se on tosi.

    skitsofreniaako? jos ette ymmärrä kokonaista lausetta niin antakaa asian olla, se ei ole silloin juuri sinua varten. Jos ymmärrät 3 sanaa lauseesta ja loput keksit itse niin mene hoitoon ennen kun harhaisuutesi lisääntyy.

    AK' häntä ei ole tuomittu mistään edelleenkään PISTE eli tyhmille (.) joskus tuntuis siltä että näitä idiootteja pitäis vähän koputella otsaan kun muuten ei asiat tunnu menevän tajuntaan.

    Äänestä

Sen takia että totuus tulisi julki,totuuden julkistamisen pitkittäminen ei palvele ketään asian osaisia.

Äänestä
  • mustaa listaa ennen kuin kaikki poliisitutkinnat ja syyteharkinnat on läpikäyty , tämän jälkeenkin harkitse kannattaako kaikkia asoita paljastaa näille vastapuolen liehittelijöille ollenkaan!!

    Äänestä

  • julkaise.... kirjoitti:

    mustaa listaa ennen kuin kaikki poliisitutkinnat ja syyteharkinnat on läpikäyty , tämän jälkeenkin harkitse kannattaako kaikkia asoita paljastaa näille vastapuolen liehittelijöille ollenkaan!!

    näkökantoja on 2 jos jättää valttikortin ulkopuolelle pelin mitä sillä enää tekee siinä vaiheessa? "peli ohi voittaja selvinnyt" mitä teen käyttämättömällä ässä kortilla? turhaan sitä enää tunkee pelin päätyttyä! yeensä ässä kortti riippuen pelistä annetaan vasta siinä vaiheessa kun on se hetki kun pitää tehdä loppu pelistä. näin ainakin korttipelissä ja shakissa toimii systeemi.

    kuka olet kun neuvot tekemään juuri niin kun ei pitäisi? Jos heität keihästä heitätkö pisimmän heittosi vasta sitten kun palkintopallilla on jo joku toinen ja peli ohi? huhhuh parhaat pelikortit maijaa pelatessa syötetään peliin vasta kun on sen aika. ei pelin jälkeen....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiimalasi valuu kirjoitti:

Työsuojelupäällikkö Pulkkisen aika kanteen nostamiseen kunnianloukkauksesta Kervistä vastaan vähenee.
Eikös tuo aika ollut 3 kuukautta, vai onko Kerviselle kanne jo tullut?
Lähteekö Pulkkinen hakemaan Kerviselle kunnianloukkaussyytettä, vai tunnustaako virkamiehenä kertoneensa paikkaansa pitämättömiä tietoja esitutkinnassa ja oikeuskäsittelyssä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu