Minulla on epäilty näihin katoamisiin

Debatoija

Uskon, että kysessä on "loose cannon" tyylinen vartijoinliikkee heppu. En ole varma missä firmassa kyseinen heppu on, mutta tiedän että tällainen umpihullu kaveri on toiminnassa Turussa.

10

1675

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on oikea paikka sitä

      Jos sinulla on tietoa tai aiheellista epäilyä, niin menetkö kertomaan siitä
      A) Poliisille
      B) Keskustelupalstalle
      Jos kerrot keskustelupalstalle ja kirjoituksesi on täynnä kirjoitusvirheitä, niin oletko
      A) oikeassa
      B) kännissä

      • ................

        "Jos kerrot keskustelupalstalle ja kirjoituksesi on täynnä kirjoitusvirheitä, niin oletko
        A) oikeassa
        B) kännissä"

        Veikkaisin vaihtoehtoa C) peruskoulussa.


    • Depa on kännipää

      Ihan vaan tiedoksi Depalle, vartija vartioi.
      Sinä joit. Ja kirjoitit sekopäisen tekstiä!

    • MNR

      Taas näitä Debadeban älyttömyyksiä..Kyllä täytyy raukan olla tosi huomionkipeä ja ilmeisesti ainoa paikka, jossa päteä, on tämä Turku-palsta.. Ohjoijaa..
      Hanki jo sitä ammattiapua, kuten sinulle on täällä(kin) monesti neuvottu.

    • Debatoija

      Tämä tapahtui minulle n. vuonna 1997 Hansa-korttelissa.

      Tositapaus: Vartijat uhkasivat tappaa minut

      Olin vetänyt päiväkännit kun minulla on tällainen vuorotyö. Hansakorttelissa sitten ilmeisesti herätin negatiivista huomiota vartiointiliikkeen taholta.
      Seurasi jotain mitä en olisi uskonut mahdolliseksi Suomessa (naiivii minä)

      2 vartiointiliikkeen kaveria veti minut alakertaan johonkin en edes tiedä tarkalleen mihin porraskäytävään, muiden katseiden ulottumattomiin


      He tönivät ja käyttäytyivät uhkaavasti. Siiis olen itsekin monitaitoinen mies joka ei vähästä säikähdä muttta silloin rupesin pelkäämään henkeni puolesta.

      He huusivat suoraan että tuollainen kaveri hirtetään samalla kun he olivat kurkussani kiinni ja sanoivat että teloitetaanko heti?

      Niitä oli 2 mua vastassa. He uhkasivat tappaa minut. En todellakaan laske leikkiä. He löivät tosin kevyesti pari kertaa ja sanoivat että tuollainen paska pitäisi tappaa heti. Tätä kesti kauan, ainakin 10 minuuttia solvausta ja hengenmenolla uhkausta.

      Sitten ne lähti onneksi ja lähdin helvettiin.

      Kaikki Turun Hansakorttelissa. En käsittääkseni ollut tehnyt mitään ihmeellistä.
      Kaikkea ei usko ennen kuin itse kokee....maailma ei ole niin viaton kuin normaalit ihmiset kuvittelevat ja elävät omaa suljettua elämäänsä.

      Myöhemmin näin toisen näistä hepuista, jonka tunnistin, niin eräässä ravintolassa. Hän oli se järkevämpi näistä kahdesta....joka päästi mut meneen. Jos se olis siitä toisesta hulllusta ollut kiinni, niin en yhtään ihmettelis, vaikka se työntelis uhrejaan jokeen tms. Sen naaman muistan saatana vielläkin.

      Et semmosta.

      • Debatoija

        Jos joku ei käsittänyt. Ottaa hommansa vakavasti ja on päättänyt itse antaa pummeille ja kännisille tuomion, ettei oikeuslaitosta turhaan vaivattaisi.

        Juu, paikallinen väkivallan vihollinen ja puhdistaja.


      • MNR
        Debatoija kirjoitti:

        Jos joku ei käsittänyt. Ottaa hommansa vakavasti ja on päättänyt itse antaa pummeille ja kännisille tuomion, ettei oikeuslaitosta turhaan vaivattaisi.

        Juu, paikallinen väkivallan vihollinen ja puhdistaja.

        Omat ehdotuksesi etnisistä puhdistuksista suoritettaisiin tietysti ihan nätisti "kukkasin"..


      • sekopäitä

        Oliko kyseessä kenties joku pillerihirmu, hormoonihiiri?


      • poliisiasia...

        Jos et jo itse ole ilmoittanut, niin ilmoitta pikapuoliin.

        Minä pyydän ylläpitoa ilmoittamaan asiasta puolestasi poliisille.

        Nämähän saadaan selville, haluttaessa/tarvittaessa, siis se kuka tänne kirjoittelee.


      • samahomma kävi mulle.ihan tosi!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pitsi-sexyt! Sara Sieppi räjäytti somen alusvaatekuvalla - Erika Vikman ja tuhannet muut tykkäsi!

      Uuuh, nyt on tyylikästä pitsiunelmaa... Ex-Miss Suomi Sara Sieppi on somevaikuttaja, tv-juontaja ja yrittäjä. Nyt Sieppi on poseerannut pitkästä aik
      Kotimaiset julkkisjuorut
      87
      2967
    2. Koulumaailman maahanmuuttajatilastot pääkaupunkiseudulla

      Maamme hallituksen salaamat maahanmuuttajien koululuvut surullista/suorastaan pelottavaa luettavaa tavis suomalaisten koululaisten vanhemmille ja iso
      Maailman menoa
      210
      1670
    3. Sanna Marin eronnut

      Taisi olla puolisolle liikaa rouvan iloa ja valoa elämään illat sekä vieraiden miesten huulet kaulalla? Seiskan mukaan onneksi mieskin on vastavuorois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      1635
    4. Poistin sun numeron

      Etten lähettäisi viestiä. Paljon jäi sanomatta ja asiat selvittämättä. Minä oikeasti välitin susta. Jotenkin vaan tuli muokattua kaikki. Tulkitsin vä
      Ikävä
      54
      873
    5. Flavio rakastaa Martinaa

      Flavio ❤️ Martina
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      830
    6. Joo, kohtelit mua huonosti

      Mut ajattelin, et niin siinä käy kun vaihtaa puolta. Tuskin ymmärrät itsekään sun käytöstä, eikä syyllisyydentunne auta mitään, koska se ei tee mitään
      Ikävä
      203
      829
    7. Ben Zyskowiczin kimppuun hyökätty - Beniksen nenä otti osumaa asfalttiin, benis kompuroi peloissaan

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/57027e32-5a07-4001-8dc4-316ae0adcfb8 nyt benis ryhtiä
      Maailman menoa
      307
      807
    8. Tehdäänpä galluppi aurauksista keskustan alueella

      Antakaapa tulla ajatuksia miten Oulaisten kaupungin auraushommat on onnistunut tänä talvena.
      Oulainen
      38
      686
    9. Mites nainen se punastelu

      Eikö se ole sellainen tahdosta riippumaton reaktio, jota ei noin vain voi peittää? Oliko sekin osoitus kiinnostuksesta? Ja ei tapahtunut vain kerran,
      Ikävä
      62
      668
    10. Kolmiodraamaa ilmassa!!! Sinkkunaiset kisaavat Bachelor-Samista: "Mitä v**ttua mä täällä teen?..."

      Ohhoh, nyt tunteet kuumenee ja itkua ilmassa… Kahden kauppa ja kolmannen korvapuusti - vai miten se menikään?!? Varo sisältöpaljastuksia: https://ww
      Bachelor
      5
      659
    Aihe