Uskon, että kysessä on "loose cannon" tyylinen vartijoinliikkee heppu. En ole varma missä firmassa kyseinen heppu on, mutta tiedän että tällainen umpihullu kaveri on toiminnassa Turussa.
Minulla on epäilty näihin katoamisiin
10
1751
Vastaukset
- on oikea paikka sitä
Jos sinulla on tietoa tai aiheellista epäilyä, niin menetkö kertomaan siitä
A) Poliisille
B) Keskustelupalstalle
Jos kerrot keskustelupalstalle ja kirjoituksesi on täynnä kirjoitusvirheitä, niin oletko
A) oikeassa
B) kännissä- ................
"Jos kerrot keskustelupalstalle ja kirjoituksesi on täynnä kirjoitusvirheitä, niin oletko
A) oikeassa
B) kännissä"
Veikkaisin vaihtoehtoa C) peruskoulussa.
- Depa on kännipää
Ihan vaan tiedoksi Depalle, vartija vartioi.
Sinä joit. Ja kirjoitit sekopäisen tekstiä! - MNR
Taas näitä Debadeban älyttömyyksiä..Kyllä täytyy raukan olla tosi huomionkipeä ja ilmeisesti ainoa paikka, jossa päteä, on tämä Turku-palsta.. Ohjoijaa..
Hanki jo sitä ammattiapua, kuten sinulle on täällä(kin) monesti neuvottu. - Debatoija
Tämä tapahtui minulle n. vuonna 1997 Hansa-korttelissa.
Tositapaus: Vartijat uhkasivat tappaa minut
Olin vetänyt päiväkännit kun minulla on tällainen vuorotyö. Hansakorttelissa sitten ilmeisesti herätin negatiivista huomiota vartiointiliikkeen taholta.
Seurasi jotain mitä en olisi uskonut mahdolliseksi Suomessa (naiivii minä)
2 vartiointiliikkeen kaveria veti minut alakertaan johonkin en edes tiedä tarkalleen mihin porraskäytävään, muiden katseiden ulottumattomiin
He tönivät ja käyttäytyivät uhkaavasti. Siiis olen itsekin monitaitoinen mies joka ei vähästä säikähdä muttta silloin rupesin pelkäämään henkeni puolesta.
He huusivat suoraan että tuollainen kaveri hirtetään samalla kun he olivat kurkussani kiinni ja sanoivat että teloitetaanko heti?
Niitä oli 2 mua vastassa. He uhkasivat tappaa minut. En todellakaan laske leikkiä. He löivät tosin kevyesti pari kertaa ja sanoivat että tuollainen paska pitäisi tappaa heti. Tätä kesti kauan, ainakin 10 minuuttia solvausta ja hengenmenolla uhkausta.
Sitten ne lähti onneksi ja lähdin helvettiin.
Kaikki Turun Hansakorttelissa. En käsittääkseni ollut tehnyt mitään ihmeellistä.
Kaikkea ei usko ennen kuin itse kokee....maailma ei ole niin viaton kuin normaalit ihmiset kuvittelevat ja elävät omaa suljettua elämäänsä.
Myöhemmin näin toisen näistä hepuista, jonka tunnistin, niin eräässä ravintolassa. Hän oli se järkevämpi näistä kahdesta....joka päästi mut meneen. Jos se olis siitä toisesta hulllusta ollut kiinni, niin en yhtään ihmettelis, vaikka se työntelis uhrejaan jokeen tms. Sen naaman muistan saatana vielläkin.
Et semmosta.- Debatoija
Jos joku ei käsittänyt. Ottaa hommansa vakavasti ja on päättänyt itse antaa pummeille ja kännisille tuomion, ettei oikeuslaitosta turhaan vaivattaisi.
Juu, paikallinen väkivallan vihollinen ja puhdistaja. - MNR
Debatoija kirjoitti:
Jos joku ei käsittänyt. Ottaa hommansa vakavasti ja on päättänyt itse antaa pummeille ja kännisille tuomion, ettei oikeuslaitosta turhaan vaivattaisi.
Juu, paikallinen väkivallan vihollinen ja puhdistaja.Omat ehdotuksesi etnisistä puhdistuksista suoritettaisiin tietysti ihan nätisti "kukkasin"..
- sekopäitä
Oliko kyseessä kenties joku pillerihirmu, hormoonihiiri?
- poliisiasia...
Jos et jo itse ole ilmoittanut, niin ilmoitta pikapuoliin.
Minä pyydän ylläpitoa ilmoittamaan asiasta puolestasi poliisille.
Nämähän saadaan selville, haluttaessa/tarvittaessa, siis se kuka tänne kirjoittelee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743477Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1271848Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is2921591- 761459
- 771426
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001140Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531136- 631011
- 22987
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois61950