Jatkuvasti suihkussa

Mistä kertoo se, että 15-vuotias poika käy ainakin 2 kertaa päivässä suihkussa? Kyse ei ole peseytymisestä vaan jostakin muusta. Hän käy suihkussa, vaikka olisi koko ajan ollut paikallaan kotonaan suihkussa käymisten välissä. Hän ei siis käy suihkussa likaisuuden takia.
81116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

samanlainen kuin jatkuva käsien pesu.

Äänestä

se on koukussa runkkaamiseen? Tämä voi tuntua oudolta, mutta monet harrastavat sitä juuri suihkussa. Erityisesti ne, joilla ei ole omaa huonetta / lukkoa huoneen ovessa.

Äänestä
  • jep, varsinkin jos on sellainen hierova suihku... sitten täytyy kanssa veikata runkkaamista!!! kannattaa kai antaa sille pojalle yksityisyyttä eikä liikaa urkkia tekemisiä... voisi hänellä pahempiakin harrastuksia olla...

    Äänestä

Ei siinä välttämättä ole vielä mitään epänormaalia, jos käy kahdesti päivässä suihkussa, vaikka olisikin kotona vaan kokoajan. Itsekin tykkäisin käydä väh. kahdesti, mutta hiusvärin (värjätyt hiukset) kulumisen vuoksi täytyy rajoittaa yhteen kertaan.

Nyt on myös lämpimät ilmat.. Jos poikasi tuntee olonsa inhottavan nihkeäksi/hikoilee voimakkaasti; tulee epämiellyttävä olo ja tahtoo vaan raikastautua?

Äänestä

ja nainen.
Käyn suihkussa, nyt kun on kuuma, ainakin 4 kertaa päivässä.
En runkkaa, enkä tee muutakaan remonttia, peseydyn ja tunnen oloni taas raikkaaksi.
Ja saisin sätkyn, jos mieheni kyselisi jossain palstalla, että.............?
Voi hyvänen aika.

Äänestä

Nuo edellämainitut ovat hyvinkin mahdollisia syitä tuohon.

Itse käyn myös usein suihkussa, siksi koska pidän vedestä. :) Suihku auttaa niin moneen asiaan, kuumaan, kylmään, väsymykseen, unettomuuteen, tylsyyteen.. Kylvyssä kävisin myös mielelläni, mutta kun ei ole ammetta.

Aina voi mennä suihkuun, varsinkin jos mieli on maassa. Onneksi vesi kuuluu vuokraan, sillä muuten tämä tulisi kalliiksi.

Äänestä

Ainoa syy miksi valitat moisesta voisi olla veden kulutus, mitään epänormaalia tuossa ole. Jos tästä jotain epänormaalia pitäisi etsiä, niin kyllä se on kyselijän hirvittävä UTELIAISUUS.

Anna pojan pestä, kuuluu ihan oikeesti tuohon ikävaiheeseen. Eikö ollutkin niin että vähänaikaa sitten sait (jos nyt lähikasvattaja olet), suorastaan vaatia että käyppä pesemässä ittees kun hajuhaitta ylitti sietorajan?

Äänestä

Mitä ihmeellistä tuossa on? Se on ihan normaalia ton ikäiselle!


Eri asia jos kävis vaikka 5 krt tai yli 5krt niin sitten voi jo epäillä jotai pakkoneuroottista tai vastaavaa!

Älä ole huolissasi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zulamid kirjoitti:

Mistä kertoo se, että 15-vuotias poika käy ainakin 2 kertaa päivässä suihkussa? Kyse ei ole peseytymisestä vaan jostakin muusta. Hän käy suihkussa, vaikka olisi koko ajan ollut paikallaan kotonaan suihkussa käymisten välissä. Hän ei siis käy suihkussa likaisuuden takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu