Sello

Pitääkö sellolle, (siis sille soittimelle) ostaa oma lippu junalla matkustettaessa?
2808
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos se on koteloitu, ei.

Jos siinä on karvakaulus ympärillä, pitää ostaa.

Äänestä

tai sijoitettu penkin väliin niin että vie istumapaikan ,niin kyllä.
Jos kuljetat matkatavaravaunussa ,niin kyllä.
Muuten ei maksa.
Ja se ei saa häiritä muiden matkustajien liikkumista/istumista.
Lähijunissa ruuhka-aikana jätä se mieluummin kotiin odottelemaan. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on aika iso. kirjoitti:

Pitääkö sellolle, (siis sille soittimelle) ostaa oma lippu junalla matkustettaessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu