paineet putosivat

sairaalassa..

todella alas. 73/38! Pulssi oli 53. Verensokeri nousi 14. Miksi? Lääkäri ei osannut selittää asiaa millään tavalla. Ennen kun paineet tippuivat, oli mulla aivan loistava olo. Sairaalaan jouduin alunperin muljahdustentakia (lisälyönnit, rytmihäiriö). Rytmihäiriö todettiin hyvän laatuiseksi. Tiputuksessa olin TAYS sissa silti koko ajan, normofundin 50 ja jotain ringer-acetat baxterviaflo meni suoneen. Paineet saatiin korjattua kun normofundin laskettiin "norona" suoneen. Mistä täklläinen voi johtua? Voiko siitä jos ei ole syönyt kunnolla muutamaan päivään? Apua.. Mitään ei lääkäri sanonut, päästi vaan sairaalasta (aluesairaalan kautta) kotiin. Lähettävät kuulema epikriisin postitse ja määräsiv't vaan omalle lääkärille ajan.

1

561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jo'o

      Rytmihäiriöt voivat huonontaa sydämen hapensaantia, joten voi olla että paineita laskettiin tarkoituksenmukaisesti, jotta sydämen pumppaustyö väheni ja näin myös hapentarve pienenee.

      Jos sitten vaikutus olikin nopeampi mitä oli odotettu. En osaa muuta sanoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      256
      3225
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      20
      1789
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      23
      1463
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      138
      1322
    5. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      81
      1284
    6. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1268
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1082
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1055
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1008
    10. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      977
    Aihe