Agility 50 teki tenän ja sammui. Tulpan kipinä on aika heikko. Onko mopossa kärjellinen vai kärjetön sytytys? Niin että kannattaako kipinän puutetta epäillä tulpan, puolan vai katkojan kärkien syyksi?
Agility 50 sytytys
1
1085
Vastaukset
- mesetti
Siinä on kärjetön sytytys, lähes kaikissa pienmoottoreissa ja isommissakin 80-luvun jälkeen tehdyissä on.Miten päättelit kipinän heikkouden, silmällä vai, ja mihin vertasit kipinää että pystyt sanomaan onko heikko vai ei?. Tarkista ensin tulppa, siinä on vaihtoväli 5000 km ja puhdistus tonnin parin välein, helpoin tapa on vaihtaa uuteen, maksaa 4-5e, tai sitten irroitat, harjaat teräsharjalla paskat pois ja panet tulpanhatun päähän ja starttaat mopoa niin että tulpan kierreosa ottaa kiinni moottorin runkoon, kannattaa tehdä hämärissä, näkee paremmin tuleeko kipinää. Jos ei niin uusi tulppa, ja jos tulee niin kerron lisää mistä vikaa kannattaa etsiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804486
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402947Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102654En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142632IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm391983Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581718Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253