Yksi lisää Suomeen

I.T.A.L.Y

Minä tein sen ja toin vanahan mutta hyvän Maserati 420 Biturbon tänne Toyotan pohjoisimpaan valtioon ;)

Taas saa kuunnella "miks sä tollasen toit" ruikutusta kun en ostanutkaan Yaris Versoa myyntiin ;)

Pakko on tehdä jotakin kun kaikki muut tekee toisin...

5

2320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaskah

      että respectiä sulle. Onhan nuo maseratit komeita laitteita, mutta vähän liian "erikoisia" minulle. Pitäisi pitää sitten älyttömän hyvää huolta kun sellaisen hommaisi. Mieli kyllä tekisi. Minulla on muutenkin joku sairas fetishi noihin 80:tä ja 90:tä luvun alun autoihin. Nykyään kaikki autot ovat niin pyöreitä että eiväthän ne edes muistuta autoja.

      • fhgfv

        miltä auton kuuluisi näyttää?eikös uudet maset ole mitään?


      • 2xSolmu
        fhgfv kirjoitti:

        miltä auton kuuluisi näyttää?eikös uudet maset ole mitään?

        pidän autoista joissa luonnetta ja jotka erottuu massasta, näihin kuuluu lähes kaikki Italian autot.

        Uudet Maset on hienoja mutta vielä ei kynnet niihin yletä ;)

        Tarkoitin tuolla kommentilla sitä että miksi en voi tuoda vanhaa Maseratia jonkun tusinapelin (VR6 Golf ym.)sijaan?


    • ciao2

      Suomalaisethan ovat liki historian pyrkineet olemaan kaikessa "järkeviä". Siksi täällä tunnetaan autoista vain MB:t ja Toyotat. Järkevimmät autot kieltämättä. Mutta - kummastakin puuttuu TUNNE eli nykykielellä FIILIS. Ja fiilikset on yleensä kaikkea muuta kuin järkevää. Itselläni on myös haaveena avo-Maserati, ja tiedän, että siinä ei ole hiventäkään järkeä. Ostan sen siksi, koska haluan ajaa sillä.

    • mutta voih

      olisitpa osannut tuoda sieltä Maserati Royalen, siinä vasta edustava matka-auto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      50
      2124
    2. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      843
    3. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      69
      843
    4. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      66
      815
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      112
      775
    6. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      9
      732
    7. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      719
    8. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      41
      719
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      693
    10. Salaisuus rakas.

      Mun täytyy kertoa sulle nyt salaisuus rakas. Sä olet todella hyvä sun työssä. Pus!
      Ikävä
      47
      670
    Aihe