Voi...!
Käykää veljet ja siskot katsomassa!Lähdetään metsikköön katselemaan radioja..Ja taas siellä oli kirjoitusvirhe...
Käykää veljet ja siskot katsomassa!Lähdetään metsikköön katselemaan radioja..Ja taas siellä oli kirjoitusvirhe...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Mä lähdin jo metsään kirppisnetin kanssa, otin kirputkin mukaan.
näit virheen ? mul oli kyl 7 äidinkieli mut erotan kyl virheet. kävin ekaa kertaa huvikseni tuol sivul ku ei muutakaa tekemist.
Tuolla sivustolla....
Joo joo....
"näit virheen ? mul oli kyl 7 äidinkieli mut erotan kyl virheet. kävin ekaa kertaa huvikseni tuol sivul ku ei muutakaa tekemist."
Yllä oleva teksti näyttää olevan oikein hienoa ja oikeaoppisesti kirjoitettua...
mä menen ainakin näkee millainen meno on ja samalla kirppisnetin porukkaa
juuri silloin mummon kanssa hiekkalaatikolla
avajaistarjoukset, joka paikasta muualta saa kyllä digiboksit halvemmalla mutta muut ei pysty myymään makkaraa kesäleirillä eurolla.
tuo 500€ hd pvr boksi maksaa 600€ gigantissa. on vähän halvempaa kun tarjouksessa
niin muualla on jotain 1.50 tai enemmän makkara
muttakun tossa on jäsen maksut lälläri leirillä niin ne kassan rahoila kustantaa jäseniä voi olla yli 300 ja jäsen maksut 10 euroa vuosi yleensä. eli halpaa on eimuutakun olutta koneeseen ja leirille siellä mielenkiintoista asiaa. lapinkeleistä yms.. ja kuinka saa pitkiä yhteyksiä.
idiootti siellä vittuile. Tarkista omat hintasi ensin, tommosta aataminaikaista digiboksia ei ole Gigantissa edes myynnissä, eikä enää missään muuallakaan. Sun sivuilla ei näy edes tallennuskapasiteettia tms. Gigantissa on myynnissä oikeita digibokseja eli 250 gt:n Topfieldiä hintaan 549 eur. Joten 600 eur on vaan sun märkä uni. Lähimmäksi sun vehjettäs pääsee jo pois myynnistä jäänyt malli jota myytiin viimeksi 459 hintaan, jos et usko niin osoite on tossa. http://www.digiboksikauppa.fi/www/popupcard.php?id=11
jos joku tuolta jotain uskaltaa tilata. Ei firman Y-tunnusta tai muitakaan yhteystietoja joita laki vaatii. Tuotetiedot täysin puutteelliset, ainoastaan merkit ei mallimerkintöjä tms. tietoja laitteista. Välillä pornokuvat etusivulla ja välillä taas hokema "aukeaa pian". No annetaan kaikkien kukkien kukkia - tämänkin!
ja tarjouksessa 549 katos nuo musta pörssi tekniset markantalo yms kirppisnetissä halvin hinta no avajaistarjous toki.
boksit ovat 5100 alkuisia joten älä yritä vaittää että on sama boksi, paljonko sun boksissas on tallennuskapasiteetti? Taitaa olla 160gt kun tossa Gigantin boksissa on 250gt. Mikset pistä niitä teknisiä tietoja sivuilles sitten esille jos ne kestävät päivänvalon?
Kirppisnetin kyseistä boksia ei saa suomesta mistää. 250gt ja muisti kortilla 160 vielä lisää erikoista on että sama boksi toimii antenni ja kaapeli verkossa eli voi kytkeä jomman kumman taajuus alueen päälle. ja on conax kortin lukija ja korttimoduuli paikka. ja lisä varustuksella saa muunettuu satelliitti taajuuden toimintaan päivitetään tietokoneella ja satelliitti muistilevy tilattava italiasta. maksaa tilattuna 120€ italiassa maksaa boksi 635€ eli suomessa 900€ siksi suomeen ei ole noin kallista boksia tullut. kirppisnet päivittää taajuudet toivivaksi suomen antenni ja kaapeli taajuuksille. tässä vähän sulle tietoa boksista.
samanlainen oli vielä Gigantissa 600eur. No, toivottavasti saat kaupaksi noita hurjan määrän et sulla on sit paljon rahaa aloittaa pikalainatoiminta. Ai niin muuten oletko koskaan kuullu sellaista sanaa kuin laki? Nettikaupassa on oltava näkyvillä toimitusehdot, Y-tunnus ja muuta mukavaa. Ai et no ei se haittaa, kyllä se riittää kun vastailee asiantuntevasti Suomi24:sella asiakkaiden mieltä askarruttaviin kysymyksiin.
y-tunnus ei ole pakollinen verkkokauppatoiminnassa olla näkyvillä. kirppisnetin toiminta on muuten täysin lailista. ja gigantissa on 600€ tuo boksi paitsi.mutta puutteelisena versiona eli vain joko antenni tai kaapelina muttei yhdessä niin ja conax kortinlukijana ei modulipaikkaa eikä muistikortti paikkaa.niin ja kaupungeittain hinta vaihtelaa hieman. kirppisnet tilaa suoraa italiasta tuotteet liian isoja määriä ei voi kerralla tuoda koska verot painaa päälle. ja silloin hinnat nousee huomattavasti
myöskään toimitusehdot? Älä nyt viitsi. On selvää että firmalla jolla on puhtaat jauhot pussissa, ilmoittaa Y-tunnukse, osoitteen ja puhelin numeron. Tutustu vaikka muiden, oikeiden nettikauppojen sivustoihin. On selvää ettei kukaan täysjärkinen tilaa noin hämärältä vaikuttavalta firmalta mitään. Liikeideakin tuntuu vaihtelevan viikoittain. Edellisviikolla kodintekniikkaa, eilen pikalainoja tänään digibokseja. Ei italiasta tilatessa voi yksittäin noita tilata, sekin on selvää että muuhun ei sinulla selvästi ole varaakaan. Laita pornokuvat takaisin ja luovuta bisnes aikuisille.
Kesäleirillä saa makkaraa,mehua ja kahvia Eurolla!!!
Voi hyvä tavaton sentään....Mitäköhän räpeltäjiä siellä on?
juu toimitus ehdot on oltava y-tunnus on välttämätön. ja no vaikea sitä sanoa tällä palstalla kun ihmisillä eri mielipiteet että kuka sitä totta puhuu.. jos sua askarruttaa niin kysäse [email protected] vaikea on ton firman juttuja ihmetellä ja mitä olen lukenut niin heti lainaa on palkkapäivä. niin saahan sitä ulkomailta tilata tuotteita vaikka italiasta suoraa valmistajalta ne ei välttämättä yksittäisiä toimita mut esim 100kpl eriä ja on halvempaa kun maahantuojan kautta ainut oli et verot tulee tietyssä määrään tuonissa. niikun saat hakea mersun saksasta ei kielettyä mut verot pitää maksaa tai tilata mersun tehtaalta suomeen ja maksaa verot.
niin tiedät musta halpa euron makkara paistettuna hmm pirkka makkara paketti maksaa 0.99€ ja 1€ makkara niin saa paketillisesta 4€ aika kohtuu hinta tai jos makkara maksaa 2€ paketti niin 2€ voittoa
ei tarvi veroa makkarasta maksaa
en tiedä mutta jos meinaa ottaa pikalainarahat leirimakkarasta ja digiboksista niin pitkä tie on ja ei tarvii olla ennustaja kun tietää että pikalainapalvelu ei aukea ikinä. Jampalla ei taatusti ole massia tilata itliasta 100 kpl bokseja, korkeintaan yksi per malli. Täysin amatöörimäinen tekele nettikaupasta, ei voi muuta kun nauraa ja toivottaa hyvää loppuelämää. Ei olisi kannattanut lähteä aikuisten leikkiin.
Elinkeinonharjoittajan pitää ilmoittaa Y-tunnus verkkosivustollaan.
Lisäksi kuluttajansuojalaki edellyttää antamaan riittävät ennakkotiedot etämyynnissä. Näihin sisältyy muun muassa elinkeinonharjoittajan nimi ja osoite sekä sijaintipaikka, tieto 14 vuorokauden palautusoikeudesta, ohjeet siitä kuinka tuote voidaan palauttaa, jne. Näitä ei kirppisnetistä löydy.
Henkilötietolaki edellyttää että rekisterinpitäjä laatii rekisteriselosteen ENNEN henkilötietojen keräämistä asikkailtaan. Rekisteriselosteen tulee olla saatavissa yrityksen verkkosivuilta, jos yritys kerää henkilötietoja verkkosivustonsa välityksellä. Tätäkään ei näytä siellä olevan.
Melko kaukana siis laillisesta.
Hyvä homma!
Mutta muistakaa , makkaraa saa eurolla!
Camping makkaraa vai Kabanossia...?
HAH HAH HAH HAH HAH!!!!!
Moro ainakin löytyy camping juustomakkaraa sekä pirkka grillimakkaraa sekä tapolan iskelmä grillimakkaraa minut tavoitatte ch 31fm kutsu kola74
Hela kuittaa!
sapeli28 kuitti
HELA KUITTAA!!!!!!!!!!!!!
Kutsuu!
Digimakkara kuittaa!
kun jäsen maksuilla kustantavat makkarat.
hyvin helposti jos saa hyväksymisen niin tulee sähköpostilla koodi ja puhelin numero johon soitetaan ja näpytellää koodi hinta 3€ puhelu