Käytettävissä olisi kirkasta. Mielellään en sekoittelisi muita alkolijuomia. Mitä mehuja tms voisi käyttää, synttärit tulossa. Nyt ohjeita sitten oikein joukolla !!
Vastaukset 5
- Wine Cooler
Mene vaikka osoitteeseen www.drinkkiklubi.com/boolit ja laita hakusanaksi booli, niin saat eroteltua alkuun 28 erilaista boolireseptiä. Samoilta sivuilta löytyy myös perustietoa booleista.
- onnistunut haku
on kai väärä osoite?
- Nimetön
onnistunut haku kirjoitti:
on kai väärä osoite?
Kokeiltu on, muttei tarvitse mitään erillistä hakua, vaan listaa suoraan ne boolit.
- kori
Tarjoiltiin vadelmaboolia. Lonkalta vain heitettiin joku määrä viinaa (vodkaa, leijonaa tms), taisi olla suunnilleen puolet tai vähän yli 0,7l:n pullosta, 0,5l pullo Chymos vadelmalikööriä, sekä spriteä päälle. Välistä maisteltiin, ja lisättiin tarpeen mukaan viinaa tai limua, ja valmista on. Teimme tuota muistaakseni viiden litran satsin kerrallaan.
Teen usein itselleni tällaisen alkoholittomana:
- 1-2 limeä puristettuna
- Ocean Spray karpalomehua noin 0,5dl
- spriteä noin 2,5-3dl (maun mukaan, kirpeämpää jos vähemmän)
ja sitten laitat sinne kirkasta.
Tätä ainakin tarjoan juhlissani!
Tosi hyvää!
Siitä sitten vaan isompaa maun mukaan rakentelemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 168996
- 86790
- 58782
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72727- 46643
- 62589
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71566Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46559- 28555
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35555