kaikkein viimeseks? Grand Slamkö?
mikä bändi
3
413
Vastaukset
- Afroditen_poika
Juicella ei juurikaan ollut nimettyjä bändejä sitten 90-luvun alun. Juice perusteli asiaa siten, ettei hän tehnyt enää pitkiä kiertueita, eikä näin ollen pystyisi elättämään pysyvää bändiä. Niinpä bändikokoonpanot olivat lyhytkestoisia, vain yhtä albumia ja/tai kiertuetta varten kasattuja kokoonpanoja, joille ei annettu sen kummempaa nimeä.
Viimeisin Juicen oma, nimetty bändi taisi olla ETC vuonna 1992 (lausutaan "etsii"). Lisäksi Juicella ja Mikko Alatalolla oli viimeisellä yhteisalbumilla ja muutamalla keikalla kokoonpano nimeltä "Coitus Intin jälkeiset".
Juicella oli 80-90-luvun vaihteessa myös pari kokoonpanoa, joiden nimet olivat "Huhtikuu" ja "TVO - Taivasten Valtakunnan Orkesteri". Minulla on kuitenkin muistikuva, että nuo olisivat olleet ennen ETC:tä. TVO muistaakseni maksakirroosin ja Juicen luullun kuoleman jälkeen, mikä selittänee osaltaan kokoonpanon nimen.- juuso
taputtaa Afriditen pojalle..:)
- Afroditen_poika
juuso kirjoitti:
taputtaa Afriditen pojalle..:)
Kiitos kiitos :)
Varsin hyvät ovat omatkin tietosi, tiedän mä :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257475Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986136Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1164215- 1554184
- 1631931
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.391802- 611798
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1391704- 381498
- 401497