Jälkien poisto

Joo eli 500srj. bemarin konepeltiin on tullut outoja läiskiä, vissiin jostakin puusta tippunut jotakin ja jättänyt läiskiä jälkeensä. Eli olisko jotain tuotetta, joka esimerkiksi hioisi kevyesti maalipintaa ja sais silleen noi pirun läiskät hävitettyä?
3625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Carlaken vanhanmaalin kliinerillä hio ensin,ja vahaa sitten tavallisella vahalla päälle.Ainetta löytyy joskus huoltamoiltakin.Oletko varma että maalipinta ei ole hapettunut? Tuo aine tepsii kyllä siihenkin.

Äänestä
  • Voihan se olla hapettumaakin, jännä vaan että noita laikkuja ei ole kuin juuri tuossa konepellillä.

    Äänestä

  • Serq kirjoitti:

    Voihan se olla hapettumaakin, jännä vaan että noita laikkuja ei ole kuin juuri tuossa konepellillä.

    Tuon kliinerin jälkeen vahaukseen varmaan käy ihan tollanen Turtle Waxin vaha ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Serq kirjoitti:

Joo eli 500srj. bemarin konepeltiin on tullut outoja läiskiä, vissiin jostakin puusta tippunut jotakin ja jättänyt läiskiä jälkeensä. Eli olisko jotain tuotetta, joka esimerkiksi hioisi kevyesti maalipintaa ja sais silleen noi pirun läiskät hävitettyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu