Aivan sama kenen kanssa seurustelee tai on jossain -liitossa. Ärsyttävää kuunella valituksia/kyselyjä mitkä merkit sopii yhteen tai ei. Etsitkö ihmettelijä täydellistä kumppania? Oletko itse sellainen? Meidät muokkaa omat kotiolot ja vanhemmat kaverit/koulutus. Finaalissa ei horoskoopilla ole sijaa. Joo, meitä ei samasta puusta revitty (luojan kiitos), kokemus opettaa, tee toiselle kuin haluat itsellesi tekevän...jos kaveri liian passiivinen
nauti vastakohdasta. Ei saamari, kyllä kaikki merkit sopii toisilleen, kyse on vaan molempien yrittämisestä...oikeesti.
Taitaa vaan olla liian helppoo toi vaihtaminen.
JA HEI, suhdetoiminta on helppoo ku lentokoneella
lentäminen, ei siis helppoo ilman koulutusta. Tarvii olla maalaisjärkee...oman pihan ruoho yhtä vihreetä (naapurinkin mielestä).
Sitä saa mitä tilaa, joten PUHU SEURUSTELU KUMMANISI KANSSA. Tee sit päätös, kun mitään ei vielä menetä. Mulle riittää parin kuukauden seurustelu, silloin saa riittävän kuvan naisesta.
Ilmoitan kyllä rehellisesti onko meillä tulevaisuutta! Ja kaikille uteliaille: Rapumies 41v., yritti kaikkensa ja OLI naimisissa, kaksi lasta, paras naiskaveri muuten jousimies.
VOI HOROSKOOPPI SUHDE!!!
1
1023
Vastaukset
- vanhaAakka
Tottahan se on ettei horoskooppi ole mikään 100% tase kestävästä liitosta - valitettavasti. Sehän olisi uskomattoman tylsää ja veisi kaiken elämänhalun.
Hassua vaan on, että uskomattoman moni tietyn horoskoopin alla syntynyt omaa tiettyjä piirteitä melko usein ja määrättyjen merkkien väliset suhteet toimivat paremmin - jopa tilastojen valossa - kuin toiset.
Toki stereotypioihin luottaminen on tylsää, mutta sitenhän saa edes kuvitella karsivansa pois jonkun riskin yhteiselämästä. Avioerojen määrän huomioonottaen on selvää ettei pelkällä horoskoopilla pitkälle pötkitä; kaikkia merkkejä kun näkyy olevan suht samassa suhteessa.
Kommunikointihan on tietty ilman muuta avain sana joka suhteessa, oli sitten kyse parisuhteesta tai vaikkapa työsuhteesta. Hassua vaan on että siinäkin on tietyt horoskooppimerkit jotka hallitsevat toisia paremmin kommunikoinnin ja toisten motivoinnin osallistua kommunikointiin. Taito on tietty opittu, mutta pohjana on luonne ja luonne on aina osittain se horoskooppimerkki kasvuolosuhteet huomioiden.
Ei horoskooppi ole raamattu tai muukaan käskykirja, jonka mukaan elämä tulisi elää, mutta osviittaa antaa mukavasti ja siitä ei pääse yli ei ympäri.
RapuNainen ja Wanha Wielä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184221Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5032350Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1421871- 771495
- 1581456
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.91254Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik34788- 106747
- 27711
Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?
Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?25691