Mitä kannattaisi tehdä?

naishärkä

Itse olen Härkä nainen. Tapasin Kauris miehen, hän vie jalat alta, katseellaan, suudelmillaan. Tuntui kuin olisin taivaaseen päässyt. Sitten tapahtui jotain, ehkä liian tiivis yhdessä oleminen. Hän otti etäisyyttä, ei ole valmis vielä suhteeseen. Minut syöstiin tuolloin helvettiin. Olemme kuitenkin yhteyksissä, ja hän välillä näyttää vihreää valoa mutta kuitenkin äkkiä tulee punainen valo. Hän tietää tunteistani, olen sanonut ne hänelle. Ehkä hän ei vain kiinnostunut minusta. Hän kuitenkin etsii uutta kohdetta( ei ole käynyt treffeillä). Sain kyllä sen vaikutuksen että hän oli aika kiinnostunut ainakin alussa. Itse kävin nyt treffeillä, tajusin että kukaan muu mies ei vie ajatuksiani niin kuin tuo Kauris.
Kauris, miehet ja naiset, pyydän teiltä, kertokaa mitä nyt kannattaisi tehdä Kauris miehen suhteen?

2

859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skorpioninainen-66

      Kaurismies etenee hitaaaasti ihmissuhteissaan, joten sinun on oltava tämän miehen kanssa hyvin hyvin kärsivällinen ! Tuntuu että soutaa ja huopaa, miettii omiaan, ja haluaa olla välillä yksikseen. Sitten yht äkkiä, täysin odottamatta saattaa ehdottaa yhteenmuuttamista tai jopa kosii sinua....mutta ennenkuin tähän asetelmaan päästään, niin ei puhuta kuukausista vaan vuosista.
      Kaurismies on syvällinen, luotettava, uskollinen ja herkkä kumppani joka pitää perheestään huolta ja haluaa olla ylpeä tästä. Kunnianhimoisuus saattaa johtaa monasti työnarkomaniaan, mutta mies pitää huolen siitä että maallisesta mammonasta ei ole pulaa, joka taas sinänsä sopii turvallisuutta rakastavalle härälle oikein hyvin. Yleisesti ottaen kauris-härkä yhdistelmää pidetään ihanteellisena !

    • cauris

      Sinällään mielenkiintoinen tilanne. Jotenkin hän ei nyt ole kuitenkaan varma oletko tosissasi. Tai sitten hän ei halua vielä sitoutua, onko mies minkä ikäinen?
      Onko kauris saanut sinusta millaisen kuvan, oletko kertonut tunteistasi tai oletko puhunut kuinka sinulla on vientiä jne? Kauris haluaa aidon ihmisen, ei teeskentelyä. Kaurista ei hurmata koreilla vaatteilla ja meikeillä. Kauris hurmataan persoonalla, se onkin varmasti kaikkein vaikein homma. Toiselle kun ei voi olla muuta kuin mitä on. ¨
      Eli jos olet ollut rehellinen kaurismiehellesi tunteistasi, että olet kiinnostunut ja olet ottanut yhteyttä aktiivisesti ilman vastauksia, minä antaisin kyllä olla.
      Jos hän ehkä ole saanut sinusta selkeää kuvaa, sinun olisi hyvä ottaa dramatiikka kehiin ja osoittaa kuinka vihainen olet siitä, ettei hän ole vaivautunut tutustumaan sinuun paremmin.
      Minä laittaisin ehkä nyt sen kännykkähiljaisuuden päälle joksikin aikaa, laittaisin hänet metsästämään. Kauris ei laita viestiä eikä soita, jos ei ole kiinnostunut oma-alotteisesti!
      Sääli jos ei homma toimi, kauris ja härkä sopii hyvin yhteen;) Minulla härkämies jo 5 vuotta:)
      tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      176
      5027
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1670
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      122
      1470
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1353
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1080
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      942
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      190
      915
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      760
    Aihe