Taas on hikisen rapulan paikka. Fyysinen pahoinvointi ei vanhana veivaajana tunnu missään mutta henkisellä puolella on aika painavaa.
Mennyt elämä suoraan sanoen vituttaa. Pikaisesti arvioiden tulevaisuuskaan ei näytä yhtään valoisammalta.
Mikäli olisin uskovainen, voisin väittää joutuneeni helvettiin.
Voi vitun vittu.
Hikinen rapula
4
1793
Vastaukset
Muistelessani tuli mieleen maan päällinen helvetti, vaikka siitä onkin jo jonkinaikaa muistan ne kuin eilisen päivän koska ei niitä voi unohtaa.
- KARMEAA
oNX TEIL SELLAST ET JOS SATTUU NYKAHTAA NI KU HERÄÄ,ALKAA PAINAJAISET PYÖRII,PAKKO NOUSTA PUNKASTA POIS,EI VOI OLLA MITENKÄÄ PÄI?
KARMEAA kirjoitti:
oNX TEIL SELLAST ET JOS SATTUU NYKAHTAA NI KU HERÄÄ,ALKAA PAINAJAISET PYÖRII,PAKKO NOUSTA PUNKASTA POIS,EI VOI OLLA MITENKÄÄ PÄI?
Sekin on tuttua, mutta sitten se on piru irti kun ei tiedä mikä on unta ja mikä totta, viimes valvoin 4 vrk. ja kuljin konttaamalla kun jalat ei kantaneet, ei paljon naurattanut.
- ja ojennukseksi!
Älä huoli, kyllä aika parantaa ja elämä alkaa jälleen maistua kun krapulan myrkyt ovat haihtuneet rääkätystä kehosta.
Erehdyn minäkin silloin tällöin ottamaan muutaman päivän putken ja sitä seuraava liskojen yö (tai kaksikin) kyllä pistää miettimään, oliko "hauskuus" sitä seuraavan kärsimyksen arvoista. Miten ihmisen mieli voikin olla niin alamaissa kuin se krapulassa on??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann3972677Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1112125Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys162040- 1061635
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2321511Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861200Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1491131Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak1911130Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601043TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201040