Kylvin viime vuonna ison pussin hunajakukkaa penkin täyteen, ei tullut mitään. Ei ainukaista. En kovin syvältä muokannut maata (5-10cm), vähän kääntelin ja harasin, sekö vika?
Se piti olla idioottivarma ja helppo.
Hunajakukka
7
1804
Vastaukset
- satuliina
Olikohan siemenet menneet pilalle jotenkin tai unohtuiko kastella? Viime kesähän oli hirvittävän kuiva.
- ohjeitten mukaan
ehkä oli sitten joku onneton sattuma, pilalla koko satsi.
- pinnalle
ohjeitten mukaan kirjoitti:
ehkä oli sitten joku onneton sattuma, pilalla koko satsi.
hei,
minusta tuntuu, että olet kylvänut liian syvään.
Itse laitan hunajakukkaa usein kasvimaan reunalle, mutta laitan siemenet vain mullan pinnalle, ja haraan vain vähän multaa (muutama milli riittää). Vettä annan heti kylvön jälkeen, mutten enää myöhemmin, ja hyvin kukkii vieläkin. On kukkinut jo melkein kuukauden. Kokeile ensi kesänä uudelleen.
- stökei
Täällä Reetu ihmettelee mistä sait hunajakukan siemeniä,itse olen kysellyt vähän jokaisesta puutarhakaupasta eikä ole missään ollut.Kävin nettisivuillakin,vaan enpä löytänyt.
- 18 + 12
Mistä ostit siemenet?
- jab
ainakin agrimarket/ multasormi myy.
- Vahingossa löytyi
jab kirjoitti:
ainakin agrimarket/ multasormi myy.
Ja Rautiat, niil on hyvä siemenhylly.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5328970Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616180Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3775241Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664759Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004371Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921906
- 1041422
- 47979