parhaasta levystä (puolivuosi). AK palstalla ollaan, mutta käyn muillekin saiteille tämän ilmoittamassa, tasapuolisuutta =)
http://www.noise.fi/puolivuosiaanestys/
http://www.noise.fi/puolivuosiaanestys/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
pääsen äänestämään. Ari on ykkönen!
Parasta levyä kävin äänestämässä. Se nyt lienee selvä mikä se on ;)
Meurmanni ykköseksi.
annoin ääneni Kridelle. Mahtava ääni raamikkaalla miehellä
ole saanut edes kunnollisia kotisivuja aikaiseksi? Säälittää kun sen hullun fanin tarvii käydä tänne postailemassa noita seniilejä kommenttejaan. Hus idolspalstalle siitä..;D
Ihan kaikki tuolla kohdalla, korvien välissä. Vaikka lähes varma olen siitä, että kyseessä on joku provoilija pienissä sievissä, tulee tänne ärsyttämään, kun ei ole muutakaan tekemistä!
Mutta olen kyllä ihmetellyt, kuinka ala-arvoiset ovat Kriden nettisivut, sekä visuaalisesti että toiminnallisesti. Luulisi nyt akateemisesta lähipiiristä joku löytyvän tai ainakin tukku rahaa sivujen tekemiseen.
Arin kotisivut ovat muuten tosi hyvät! Huomaa, että on ammattilaisen käsialaa!
Mutta mäkin ihmettelen, että Kride ei ole saanut edes keskustelufoorumia aikaiseksi kotisivulleen. Musta se on fanien laiminlyömistä.
Eihän sillä pitäis niin hirveesti niitä keikkakiireitäkään olla. Ainakaan idolspalstalla ei ole kukaan mitään hehkuttanut. Onkohan sillä ollut vielä yhtään keikkaa idolskiertueen ja levynjulkkareiden lisäksi?
toimittajien valinnoissa top 20 parhaiden joukkoon.
valita Arin IDOLS!!!-levyä suosikkeihinsa, vaikka salaa diggaisivatkin. Siinähän kärsisi musiikin ammattilaisten oma uskottavuus.
Niiden listoilla on ihan ihmelevyjä, eihän siellä taida olla Sonata Arcticankaan Unia levyä?
Ja se viimeistään kertoo mulle, etten heidän listaustaan vakavasti ota muutenkaan. Kun eivät kaikkien aikojen parasta levyä huoli listalleen, niin eivät tietenkään Arinkaan levyä.
ensin nuo listalla olevat levyt ensin. Tuskin sinun makusi mukaan tarvitsee listoja tehdä. Minun mielestä kumpikaan ei mahdu listalla.
väliä on joillakin listoilla. Minä en ainakaan osta levyjä sen takia jos joku arvostelija antaa viis tähtee. Mulla on omatkin korvat ja aivot.
tarkoitinkin. Ei kiinnosta listat ei, kun eivät hyvän päälle ymmärrä.
Ja edelliselle, mistäs sinä tiedät mitä minä olen kuunnellut?