Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Gallup teille ihanat naiset

Olen ehkä hieman utelias mutta onko oikeasti olemassa naisia jotka tykkäävät siitä että poikaystävä/aviomies laukeaa aktin tai suuseksin jälkeen naamalle/suuhun? Tykkäättekö oikeasti niellä spermat ja nuolla kalun puhtaaksi. Oletteko ehdottaneet poikaystävälle kasvoillelaukeamista jos vaihteluna jos hän ei sitä itse ole kehdannut kysyä?

Itsellä ollut joitakin tyttöystäviä, mutta he eivät ole moista ehdottaneet tai edes halunneet... Toivon asiallisia vastauksia ja nimenomaan teiltä arvon neidot/rouvat!
167032
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

En pidä siitä, että mies tulee kasvoille. Enkä pidä yleensäkään suuseksistä antavana osapuolena.
Olenkin ehkä poikkeusyksilö!!??

Äänestä

Mä rakastan ottaa suihin ja nielen aina. En ole tainnut koskaan saada spermoja muualle kuin suuhun. Näin mulle opetti mun eka suihinotto-opettaja-mieheni ja meni pitkään, että luulin, että kaikki naiset aina nielee ;-)

Tykkään oikeasti niellä spermat. Mun kokemusten mukaan sperma ei maistu pahalta, se ei oikeastaan maistu miltään. Ja miehet on tykännyt, kun nielen joka pisaran :-) Kun mieheltä tulee pidän huulet tiukasti kalun ympärillä, annan ruikkia ja nielaisen sitten. En siis jää erityisesti maistelemaan spermaa myöskään, tai lorottamaan suupielestä ym.

Jos nyt mies haluaisi laueta naamalleni, niin eipä mulla mitään vastaan olis, mutta ei se myöskään ole sellaista mitä erityisesti minä toivoisin seksiltä. Ainakin se on suttuisempaa kuin nieleminen :-) Ja silmät laittaisin kyllä kiinni... Jostain syystä kuvittelen, että sperma kirvelisi silmässä?? - kuten tuo shampanjakin ;-))

Äänestä
  • Minulla meni kerran spermaa silmään (ei edes mitenkään paljoa!), ja sen jälkeen ei kyllä ole mies saanut enää lupaa naamalle roiskia. Kirveli ihan pirusti, ja silmä oli punainen koko loppupäivän (tämä siis tapahtui aamusuihkussa), ja oli aika noloa yrittää keksiä jotain selityksiä että miksi se silmä on punainen...

    Äänestä

Naamalle ei avomies ole varsinaisesti koskaan lauennut, tai no on sitä välillä naamallekin ohimennen ruiskahtanut.
Itse en naamalle laukeamisesta oikein innostu, mutta eipä ole ehdottanutkaan. Enkä varsinaisesti voi sanoa, että mitenkään erityisemmin tykkäisin, että laukeaa suuhuni, mutta eipä se estä sitä lastia nielemästä ja kalua puhtaaksi nuolemasta;) Eipähän tule pahemmin siivottavaa tällä tavalla. Sen kuin vain vähän hörppää vettä toimituksen jälkeen.

Ei ole valittanut;) Eikä mullakaan ole mitään valittamista. Sitäpaitsi on ihan kiva katsella kun mies kiemurtelee orgasmin jälkeen kalu hellänä kun sitä vielä varovasti imeskelen ja nuolen;)

Kerran, jos ei pääni olisi ollut suorassa, olisi mälli lentänyt komeassa kaaressa suoraan korvaani, heh. Lähetyssaarnaaja asennossa oltiin joten hyvähän siitä asennosta on miehen tähtäillä;) aika usein lasti päätyy (jos ei mun suuhun niin) häpykummulle, mahalle (navassa monet kerrat, puhdista siinä sitten;) rinnoille ja vähän joka puolelle...

Äänestä

..niellä ja kännissä olen pyytänyt miestä laukeamaan naamalle, mutta onneksi niin ei tapahtunut. Voi olla että meikit olisivat kärsineet.

Äänestä

Musta on ihanaa kun kundini laukee suuhun, harmi et saan harvoin jatkaa siihen asti. Mun miehen nesteet maistuu ihan hyvälle, varmaan siks kun se syö melko terveellisesti ja liikkuu, eikä polta kuin baarissa. Ei sillä et erikseen jäisin maiskuttelemaan vaan nielasen äkkiä, ja nuolen vehkeen puhtaaksi. Voisin ottaa kasvoilleni jos mies haluis mut muuten en oo siitä innostunu. Se kuulemma oikeesti kirvelee jos silmään menee. Rinnoille ottaisin kyllä mielelläni. Yleensä meillä vatsalle tai pepulle. Ei se sperma siinä suuseksissä muuten oleellisinta oo vaan se kun tuntee suussaan miehen kovana, kiihkoissaan ja sykkivänä, laukeavana... se fiilis on parasta!

Äänestä

saa tulla ja pitääkin,ainakin jos suuskesit on menossa!on kiihottavaa kun tuntee että nyt mies on lähellä ja se ei mahda mitään enää,vaan tulee suuhun...ja aina nielen ja ei se mälli maistu oikeastaan millekään ku ei maistele vaan nielee.
mutta EN halua naamalleni...en tiedä mikä on mutta ei oo mun juttu!

Äänestä

esim. virstsaisi naamallesi?? Miksi miehen spermat pitäisi ottaa kasvoilleen...mieti vähän. Itseäsi saattaisi kiihottaa sotkea naisen kasvot, mutta tuskin naisestasi se on kivaa...:((

Äänestä

aika useinkin. Mies nauttii siitä hirmuisesti, joten niin tehdään välillä. Hän on hyvin hellä, mutta tuossa tilanteessa saattaa jopa vetää tiukasti hiuksistani samalla. Nielemisen olen joutunut opettelemaan hänen kassaan uudestaan, aluksi en voinut, koska häneltä tulee spermaa valtavasti... Nyt on niin että osan nielen, osaa en. Entiset suhteet olivat toista, siemensyöksy oli pieni suihku vain.

Äänestä
  • Itse kanssa kuulun niihin miehiin joilta tulee lauetessa suht paljon spermaa. Olen melko kestävä niin suuseksissä kuin nussiessakin. Sitten kun orkku tulee niin lasti lentää aika kovalla paineella (usein kaaressa ja pitkälle) ja tuntuu että sitä vaan tulee ja tulee... Usein tyttöystävä haluu että tulen rinnoille, pitkin peppua/alaselkää, vatsalle tai pillun päälle. Useimmin tulen kuitenkin sisälle. Orgasmit tuntuvat erilaisilta silloin kun tulee sisälle tai kun roiskii esim. rinnoille. kumpikin tapa tuntuu hyvälle ihanan,tyydyttävän ja kiimaisen seksin jälkeen.

    Äänestä

Todellakin tykkään, kun mies laukeaa suuhun tai kasvoille...Aivan ihanaa!! Varsinkin kun mies runkkaa kasvojeni edessä tai minä miestä ja antaa lastin tulla kielelleni ja kasvoilleni...GRRR...Seksissä parasta on suihinotto ja se kun näkee miten mies nauttii sen saamisesta ;)

Äänestä
  • Olis vain kiva saada tähän galluppiin myös enemmän naisnäkökulmaa. Nyt kun lähes kaikki vastaukset ovat tulleet miesten suusta (tai sormista lähinnä).

    Itse naisena en pidä suuhun laukeamisesta ottavana osapuolena ja tarkoituksella kasvojen sotkeminen kuulostaa kyllä äärettömän typerältä ja alistavalta. Miksei samantien kuse ja räi kasvoille..

    Kunnon seksissä sattuu ja tapahtuu, eikä sen tarvitse kliinisen puhdasta olla. Mutta pornoelokuvat ja todellisuus kulkevat kuitenkin omia teitään.

    Suuseksi on kiihottavaa kumminkin päin ja joskus kiihottuneena otan ihan omasta tahdostani loppuun asti suihin. Sperman maku, koostumus ja ylipäätään se limaisen paakkuinen, tunkkainen maku suussa ei ole mitenkään kiihotusta lisäävää

    Äänestä

...kiihottavaa se on.....wautsi..;o)

Äänestä

En tykkää niellä, enkä tykkää että kasvoille roiskitaan -tuntuu inhottavalta ja sottaiselta, ehkä vähän nöyryyttävältäkin. Vahinkoja toki sattuu, mutta... Kaikki muut ruumiinosat ja paikat kyllä sitten sopii ;-)

Äänestä

Kyllä meitä on oikeasti olemassa!

Minä rakastan suuseksiä ja nautin sperman mausta tai ennemminkin tunteesta. Pidän myös siitä kun päälleni lauetaan ja tykkään kun mies tai minä itse hieroo spermaa ihollani. Pidän siitä kun rapatessa roiskuu oikein kunnolla.

Miehelläni tulee hyvinkin runsaat lastit kerralla ja kovalla paineella, vilä kun hän on ison omaava, on hankala saada kaikkea nieltyä. Yleensä kun hän laukeaa suuhuni, en niele sitä vaan imutan niin että spermaa tursuaa suuni ja kullin välistä. Mieheni myös tykkää suudella spermaista suutani ja naamaani, se saa minutkin lisäkierroksille!

Olen ehdottanut useinkin miestä laukeamaan kasvoilleni, nautin siitä!

Z

Äänestä

...kasvoille, rinnoille, mahalle tai vielä namumpaa selkään takaapäin nainnin jälkeen on upeeta...miks sitä en osaa selittää, mut siitä nautin. Tykkään myös kun mies laukee suuhun ja saan niellä lastin... herkän just lauenneen kullin puhtaaks nuoleminen myös kivaa...varsinkin kun se niin herkässä tilassa et nippanappa kestää mun mun kieltäni. Ite kysyn miehiltä et haluaako ne laueta muuallekkin kuin mun sisään, vain harva mies on sitä kysynyt ekana. Silmille laukeemisesta en tykkää,kirvelee pirusti.
Ihan kiva lisä seksiin...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hard dick kirjoitti:

Olen ehkä hieman utelias mutta onko oikeasti olemassa naisia jotka tykkäävät siitä että poikaystävä/aviomies laukeaa aktin tai suuseksin jälkeen naamalle/suuhun? Tykkäättekö oikeasti niellä spermat ja nuolla kalun puhtaaksi. Oletteko ehdottaneet poikaystävälle kasvoillelaukeamista jos vaihteluna jos hän ei sitä itse ole kehdannut kysyä?

Itsellä ollut joitakin tyttöystäviä, mutta he eivät ole moista ehdottaneet tai edes halunneet... Toivon asiallisia vastauksia ja nimenomaan teiltä arvon neidot/rouvat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu