pellettejä takkauuniin?

Täällä oli aiemmin kirjoittelua pellettipolttimen
(a'la tulipiippu) kyhäämisestä. Joku mainitsi
silloin "turbostove" lieden mahdollisesta käytöstä
ko. tarkoitukseen. Onkohan kukaan kokeillut (aikaa
on tainnut mennä jo muutama kuukausi)?
1308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyhäsin eräänlaisen pelletti polttimon,enpä päässyt hyvään lopputulokseen.olen sitä mieltä kunnon halot oli se mitä puuta tahansa kuuluu varaavassa takassa polttaa.keskuslämmitys uunissa mikä on varustettu pelletti polttimella on varmasti hyvä ja kannattava ratkaisu.kyseessä olevaa poltinta en ole kokeillut enkä tiedä siintä mitään.eli lopuksi halkja vaan varaavaan uuniin ja antaa pelletin hoitaa keskuslämmityksen mihin se kuuluukin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pjh kirjoitti:

Täällä oli aiemmin kirjoittelua pellettipolttimen
(a'la tulipiippu) kyhäämisestä. Joku mainitsi
silloin "turbostove" lieden mahdollisesta käytöstä
ko. tarkoitukseen. Onkohan kukaan kokeillut (aikaa
on tainnut mennä jo muutama kuukausi)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu