Miten voi saatana olla hevimies joka ei ole Gwarista mitään kuullut? Lordi on noille möröille ainoastaan vastaantulija ja joidenkin suominörttijunttien päiväuni. Jee jee Kimi, sauna, lätkän MM-1995 ja Lordi... Samaa junttipaskaa.
Lordi = junttisuomen puuhastelua
8
966
Vastaukset
- iiii00000
Mukaan vielä Hevi-Ari. Koko hevitouhu on nykyään ihan täyttä junttimeininkiä. Toista oli vielä 80-luvulla, jolloin sitä kauhisteltiin valtionkin taholta. Silloin siinä oli vielä "vaarallinen" leima.
- Röhnä-Reino
... kun liian moni tykkää, se on välittömästi paskaa.
- awatarrrr....
Röhnä-Reino kirjoitti:
... kun liian moni tykkää, se on välittömästi paskaa.
Perustelkaa "juntti-puuhastelu" ja se, miten se liittyy mr.Lordiin, Ameniin, Oxiin, Awaan ja Kitaan, kiitos!
Siis oliko pakko tehdä tällainen aihe.
Turhimmasta päästä taas!
- jos ei hyväksikään
Itse en ole Lordi fani, Gwarin videoihin olen törmännyt joskus MTV:llä, tiedän bändin eikä ole sen kummempi kuin Lordikaan. Onko jollakulla bändillä patenttioikeus hirviölookkiin, sitä en tiedä, mutta hauskanpidostahan siinä vaan on kyse.
Mitä tohon junttiuteen tulee, suuri osa raskaammasta musiikista on aika junttimaista muttei se estä monia diggailemasta. Itse kuuntelen valikoivasti tiettyjä metallibändejä, suosikkini on Stam1na, myös Bodomit potkii mukavasti.Myös löytyy paljon bändejä joilla on ehkä 1 tai 2 biisiä joista pidän. Hardrock-bändeistä en ole tykännyt oikeastaan muista kuin jo luultavasti kuopatuista pyssyruusuista.Se oli sitä Amerikan meininkiä reteimmillään.- juntti-lorti
Lordi on omalla tavallaan miellyttävä piristys "samaltanäyttäviin" maskittomiin bändeihin. Niin kotimaan kuin ulkomaidenkin osalta. Ainahan löytyy kopiointia ja edelleen kopiointia tavalla tai toisella. Koska esim. rock-musiikkiin liittyviä asioita on jo tehty vuosikymmeniä sillä seurauksella, että väkinsinkin jokaisella bändillä, alkaa olla jos jonkinlaisia esikuvia, myös esiintymisasuihin ja toimintatapoihin liittyen.
- mizz Amen
Toi nyt oli ihann turhaa! Esimerkiks miten joku sauna ja Lordi liittyy toisiinsa??! Kuulisin ilomielin sen. Ja on ihan tavallista, että joku ei tiedä jostain toisesta bändistä mitään. Lordi ja joku tyhmä Gwar on todella kaukana toisistaan! Niinku suominörtti ja Afrikkalainen!
- junttisuomenpuuhastelua
Lordi = junttisuomen puuhastelua
- Anonyymi
Millainen juntti juo vielä nykypäivänä Juhla Mokkaa? Tarjolla olisi aromikkaita pienpaanhtimoiden kahveja, jossa on maistettavissa aromeja kuin viinissä. Jopa Pauligilla on laadukkaampia erikoiskahveja.
Mutta ei. Täällä juodaan vuosikymmenestä toiseen HALPAA ja EDULLISTA Juhla Mokkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869