Lordi = junttisuomen puuhastelua

hevari

Miten voi saatana olla hevimies joka ei ole Gwarista mitään kuullut? Lordi on noille möröille ainoastaan vastaantulija ja joidenkin suominörttijunttien päiväuni. Jee jee Kimi, sauna, lätkän MM-1995 ja Lordi... Samaa junttipaskaa.

8

963

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iiii00000

      Mukaan vielä Hevi-Ari. Koko hevitouhu on nykyään ihan täyttä junttimeininkiä. Toista oli vielä 80-luvulla, jolloin sitä kauhisteltiin valtionkin taholta. Silloin siinä oli vielä "vaarallinen" leima.

      • Röhnä-Reino

        ... kun liian moni tykkää, se on välittömästi paskaa.


      • awatarrrr....
        Röhnä-Reino kirjoitti:

        ... kun liian moni tykkää, se on välittömästi paskaa.

        Perustelkaa "juntti-puuhastelu" ja se, miten se liittyy mr.Lordiin, Ameniin, Oxiin, Awaan ja Kitaan, kiitos!
        Siis oliko pakko tehdä tällainen aihe.
        Turhimmasta päästä taas!


    • jos ei hyväksikään

      Itse en ole Lordi fani, Gwarin videoihin olen törmännyt joskus MTV:llä, tiedän bändin eikä ole sen kummempi kuin Lordikaan. Onko jollakulla bändillä patenttioikeus hirviölookkiin, sitä en tiedä, mutta hauskanpidostahan siinä vaan on kyse.
      Mitä tohon junttiuteen tulee, suuri osa raskaammasta musiikista on aika junttimaista muttei se estä monia diggailemasta. Itse kuuntelen valikoivasti tiettyjä metallibändejä, suosikkini on Stam1na, myös Bodomit potkii mukavasti.Myös löytyy paljon bändejä joilla on ehkä 1 tai 2 biisiä joista pidän. Hardrock-bändeistä en ole tykännyt oikeastaan muista kuin jo luultavasti kuopatuista pyssyruusuista.Se oli sitä Amerikan meininkiä reteimmillään.

      • juntti-lorti

        Lordi on omalla tavallaan miellyttävä piristys "samaltanäyttäviin" maskittomiin bändeihin. Niin kotimaan kuin ulkomaidenkin osalta. Ainahan löytyy kopiointia ja edelleen kopiointia tavalla tai toisella. Koska esim. rock-musiikkiin liittyviä asioita on jo tehty vuosikymmeniä sillä seurauksella, että väkinsinkin jokaisella bändillä, alkaa olla jos jonkinlaisia esikuvia, myös esiintymisasuihin ja toimintatapoihin liittyen.


    • mizz Amen

      Toi nyt oli ihann turhaa! Esimerkiks miten joku sauna ja Lordi liittyy toisiinsa??! Kuulisin ilomielin sen. Ja on ihan tavallista, että joku ei tiedä jostain toisesta bändistä mitään. Lordi ja joku tyhmä Gwar on todella kaukana toisistaan! Niinku suominörtti ja Afrikkalainen!

    • junttisuomenpuuhastelua

      Lordi = junttisuomen puuhastelua

    • Anonyymi

      Millainen juntti juo vielä nykypäivänä Juhla Mokkaa? Tarjolla olisi aromikkaita pienpaanhtimoiden kahveja, jossa on maistettavissa aromeja kuin viinissä. Jopa Pauligilla on laadukkaampia erikoiskahveja.

      Mutta ei. Täällä juodaan vuosikymmenestä toiseen HALPAA ja EDULLISTA Juhla Mokkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1865
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1598
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1079
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe