Jarrullinen vaunu ja

peruuttaminen ylämäkeen ei tahdo onnistua kun jarru menee päälle.

Onko tuohon joku konsti ettei tarvi polttaa kytkintä turhaan?
21482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vetopäässä oleva "peruutussalpa" päälle. Nykyaikaisemmissa jarrullisissa on rummuissa mekanismi, joka estää jarrujen päällemenon peruutettaessa.

Äänestä
  • Koitin kyllä katsella löytyykö siitä aisasta jokin systeemi, mutta en ainakaan huomannut mitään.

    Vaunu ei siis ole minun vaan naapurin, jota olin auttamassa kärryn saamiseksi pihaan, enkä kerennyt kovin tarkkaan sitä tutkimaan. Naapurikin on juuri ostanut sen, eikä ole ilmeisesti kovin kokenut niiden kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naapuriapu kirjoitti:

peruuttaminen ylämäkeen ei tahdo onnistua kun jarru menee päälle.

Onko tuohon joku konsti ettei tarvi polttaa kytkintä turhaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu