takka luukun asennuksesta kysyisin

oon laittamassa uuden luukun takkaa. en ole viellä vanhaa irrottanut ja sitä pitää suurentaakkin, mutta asennetaanko se ihan piukka sovitus siihen takkaan vai jätetäänkö siihen elämis vara ja eihä sitsitä petonilla voi tiivistää? jos joku nyt jaksais vastata.
2596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

5 - 10 mm puolella , palovillaa tai tulenkestävää narua väliin .

Äänestä

paksuiset villasuikaleet ympärillä varmistaa laajenemisvaran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


heikki kirjoitti:

oon laittamassa uuden luukun takkaa. en ole viellä vanhaa irrottanut ja sitä pitää suurentaakkin, mutta asennetaanko se ihan piukka sovitus siihen takkaan vai jätetäänkö siihen elämis vara ja eihä sitsitä petonilla voi tiivistää? jos joku nyt jaksais vastata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu