Edes saksalaisille?
Venäläisiä ei laiskanpulskea, työtävieroksuva kesäkolli kiinnostanut, joten ne miljoonat jäivät Hifk-fanien päiväunien haaveeksi.
Kölniläisetkin ihmettelevät, miten Jeren kanssa tekisi sopimuksen, kun mies ei vastaa puhelimeen. Ehkä Jere pitkittää ratkaisuaan, koska harjoittelun aloittaminen ei hotsita vieläkään. Ettei vaan Jere vielä munaisi kaikkia suomalaisia saksanmaalla?
On siinä seuraikoni vailla vertaa.
Venäläisiä ei laiskanpulskea, työtävieroksuva kesäkolli kiinnostanut, joten ne miljoonat jäivät Hifk-fanien päiväunien haaveeksi.
Kölniläisetkin ihmettelevät, miten Jeren kanssa tekisi sopimuksen, kun mies ei vastaa puhelimeen. Ehkä Jere pitkittää ratkaisuaan, koska harjoittelun aloittaminen ei hotsita vieläkään. Ettei vaan Jere vielä munaisi kaikkia suomalaisia saksanmaalla?
On siinä seuraikoni vailla vertaa.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ilvekseen..
Pena mussuta Jenni kanalahden sukupuolielimiä.
Kyllä aina jere jollekkin seuralle kelpaa. Suomessa ei pelaa sen on ifk ja jere sopineet. Ja kun lehdet väittivät että saksalais seura ei löydä jereä oli jere jo silloin yhteydessä saksaan päin. Uugen juttu.
http://www.snickers.fi/news/2006_ShowDocument.asp?id=78688489_20070723014202&classid=ukfiles
Ei ihan vielä kirkossa kuulutettua ja toi snickers-sivustohan nyt on pelkkää propagandaa.
katsotaan nyt, mihin Jere´n tie vie...vai viekö pitkäripaseen?
Toisaalta tulee sellainen ajatus että Jere voisi jatkaa sittenkin ifk:ssa kun puolustus on Eskelisen lopettamisen jälkeen aika ohut.
Luulen, että Pena ja muut ovat helpottuneita, kun Jere saadaan kaseerattua ulos.
Tuskinpa monikaan IFK:ssa jää kaipaamaan.
...saati joukkueelle? Karalahtea nyt ei vittujakaan kiinnosta onko pakisto kapea vai ohut silloin kun viina viekottelee.
Jere kun on alkoholisti ja silloin muu ei kiinnosta.
persoonansa, mutta kelpaa varmaan Kölniin... ja henk.koht. uskon että myös pärjää siellä siihen malliin, että otetaan ilolla mukaan ensi kevään MM-turnaukseen!!
Saksaan ei mahdu, Sveitsissä liian kova tempo, Ruotsiksi ei osaa sanoa edes nimeään ja Venäjällekin on tie pystyssä.
Kelpaisko Salamoihin? Siellähän on pelannut muutkin ämmät?
...itsensä ja meidät munaamaan.
Kuka lyö vetoa, pelaako siellä kevääseen?
IFK:ssa on AINA paikka Jerelle!
Kuka kaljamahaisen ja laiskan ex-narkin haluaa joukkuehenkeä pilaamaan? Ei ainakaan Baxter.
Mikä tahansa liigajoukkue ottaisi Karalahden, että sikäli tuo otsikko on tyhmä. Venäjä ja Saksa ei miestä kiinnosta, koska Jere aikoo katsoa mitä IFK tekee ja tuleeko vielä yksi mahdollisuus.
Mies kun ei suostu pelaamaan muualla kuin IFK:ssa.
...ovat ilmoittaneet ettei kiinnosta eikä jeren huono hinta/laatussuhde kiinnosta pikkuseuroja.
Ei suostu pelaamaan kuin Hifkissä?
Ei suostu ainakaan harjoittelemaan edes Hifk:ssa?
Alan pahin on myös palstan tyhmin?
Saahan sitä Hjalmari ja Junno antaa julkisuuteen minkälaisia lausuntoja tahansa. Tosiasia on kuitenkin se, että molemmat seurat ovat olleet yhteydessä Karalahteen.
...Jeren manageri on ollut yhteydessä Junnoon ja Hjalmariin, mutta kumpi soitti? Manageri tietysti ja sai hyytävää pohjoistuulta.
Luuletko alan tyhmin, että Sheddenille kelpaa äijä, joka kapteenin ominaisuudessakin karkaa pronssimatsin sijaan dokaamaan?
Mietipäs tuota tovi.
Sheddenhän yritti kaapata Hirsoa ja Jereä jokereihin yhtä aikaa. Veti herneet nenään kun Jere halusi jatkaa pelaamistaan HIFK:ssa.
Veikkaan, että Jere pelaa kevään MM-kisoissa, kuten myös Tony Salmelainen.
...menestyä, jos veikkailusi ovat tuota luokkaa?
Ja puheesi Sheddenin Karalahti-kiinnostuksesta on silkkaa paskaa. Kun ei kelpaa, ei kelpaa. Maitojunalla palaava Salmelainen voi Suomen heikkenevässä SM-ligassa olla jopa 10 sakissa pörssissä, mutta MM-kisoissa miehelle ei ole käyttöä, jos jokainen maali vaatii 15 paikkaa.
Ei ollut NHL:säkään.
salmelaisen 17 tehopistettä 57 ottelussa peliaikaan nähden oli hyvä suoritus. oli sitä paitti loukkaantuneena olkapäävamman takia. monta peliä olet nähny salmelaiselta? tuskin yhtään!!
...sillä roskiksella! Se olikin kiva peli.
Ould taim hoki niinku te svedut sanotte.
KARALAHTI MENEE HPKOOHON...
Tankkaus kesken? Täyteenkö tankkaa?
Tietty.
etana kentällä ja hullu siviilis