löytyskö täältä yhtään miestä jonka kanssa vaihtaa ajtuksia lapsettomuudeta miesten kesken..
ajatusten vaihtoa miesten kesken
lapsetonmies
61336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on nuori vaimo jonka kanssa koitetaan tehtailla lasta.. nyt näyttää hyvältä.
naistensuhteen vaan aktiivisutta ja heti hoitoihin jos ei ala tärpätä. aikaa ei kannata hukata. lääkkeet on sitä varten että "uinuvassa"tilassa oleva elimistö herätetään niillä.
t. Markus
Itse samassa jamassa. Täällä on varmaan paljon muitakin. Raskasta aikaa myös miehelle. Vois jutella, - voiko laittaa henk. koht. s.postia?
Me kärsitään myös avovaimoni kanssa lapsettomuudesta. Olisi todella kiva vaihtaa ajatuksia miesten kanssa lapsettomuudesta! tässä on sähköposti osoitteeni minne voi kirjoittaa omia kokemuksia tästä raskaasta asiasta. [email protected]
Kiva, että näkee silloin tällöin jonkun miehenkin kirjoittavan lapsettomuuspalstoilla! Olen (nainen) lueskellut palstoja satunnaisesti pari vuotta ja olisi niin kiva lukea miestenkin näkökulmia, kun oma mies (39v) ahdistelee ajatustensa kanssa kotona - ehkä ymmärtäisin häntäkin paremmin!
Kirjoittakaa miehetkin rohkeasti! Täällä http://www.nicehouse.fi/terveys/framelapsetto.htm oli kerran yksi kirjoittaja, joka erityisesti mainitsi ollevansa mies ja osallistui jonkun teeman keskusteluun tai kysyi jotain (en muista). Yleensä viesteistä päätelleen kirjoittajat ovat naisia, mutta mistäpä me sitä aina tietäisimme sellaisessa aiheessa, jossa sukupuolella ei ole eroa.
Juu täällä myös mies, joka mielellään ajatuksia vaihtaisi. Muutaman kerran täälläkin olen ajatukseni tuonut esiin, mutta valitettavasti naiset helposti "puuttuvat" miesten keskusteluun ja tuovat omien miestensä kantoja esiin... Ei hyvä, koska miesnäkökulma on miesnäkökulma! Laitan sähköpostia...
lapsettomat miehet löytävät täältä vertaistukea!
Oma mies ei puhu, eikä pukahda kavereille, tutuille tai tuntemattomille, eikä edes minulle!:( Kukin tietysti kokee nämä asiat tavallaan, mutta itselleni vertaistuki on ollut NIIN suureksi avuksi, että soisin sen tunteen miehellekin!
t. lapseton vaimo