"Mutta se pituus. Vaikka kyse ei olisikaan mistään jättikalusta, niin rajussa menossa se saattaa vihloa aika ikävästi ihan perälle asti mentäessä, se on jännä tunne. Tavallaan kivulias, tavallaan nautinnollinen. Jälkeenpäin vaan vähän ikävää kun koko alavatsa on ihan arkana. Mitäpä asialle tekisi, kun koko yhdynnästä menee pointti jos syvälle ei saa mennä ja pitäisi vetää hidastetusti koko homma."
http://norsuna.vuodatus.net/
Fakta: Emättimen pituus vaihtelee 6,5 ja 12,5 senttimetrin välillä.
Pituudeksi pitäisi siis riittää 12,5 cm häpyhuulten paksuus = ? cm. Liian pitkä on haitta kummalekin.
http://norsuna.vuodatus.net/
Fakta: Emättimen pituus vaihtelee 6,5 ja 12,5 senttimetrin välillä.
Pituudeksi pitäisi siis riittää 12,5 cm häpyhuulten paksuus = ? cm. Liian pitkä on haitta kummalekin.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vaikeaa tajuta vaikka täällä miten moni nainen on toistanut samaa: EI SE PITUUS VAAN SE PAKSUUS! Paksuus on se mikä tuntuu ja mitä naiset toivovat, ei niinkään pituus, kunhan ei mistään ihan nysästä ole kyse.
Ja emätin kasvaa pituutta yhdynnän aikana, joten emättimen pituutta on vaikeaa määritellä.
riippuu naisen väljyydestä... siis mikä on riittävän paksu ja mikä ei...
Kannattaiskohan sun mennä oikeesti ihmisen anatomian tunneille ihan vaikka pelkästä mielenkiinnosta? Sun puheissa ei siis yksinkertaisesti ole mitään järkeä ja jos päätät mennä niin älä ainakaan nuku koska muuten voi mennä tärkeät seikat naisen anatomiasta vaikka vahingossa ohi.