Kultalampi on

markkinoitsija

Best, oottako kattonu?

2

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LOISTAVA FILMI

      Olen nähnyt monet kerrat ja sen voisi katsoa uudestaan ja uudestaan. Kyseessä on upea klassikko jonka kaltaisia ainoastaan Amerikassa on osattu tehdä, vaan valitettavasti ei enää sielläkään. Tai ehkä kyse on lähinnä siitä ettei Kultalammen kaltainen kaunis ja emotionaalinen tarina istu nykypäivän raameihin.
      Näyttelijkaarti on huippua Henry Fonda vetäisee elämänsä viimeisen roolin komeasti ja kyydissä pysyvät myös tytär Jane ja Katherine Hepburn.

      Kyllä kaipaisi jotain vastaavaa tähän kylmään ja synkkään nykyaikaan jossa agressiivisuus ja ilkeämielisyys myyvät parhaiten.

    • Anonyymi

      Huono filmi,jossa öykkäri mies latelee kaikenlaista,mitä ei muilta sallita. Tämmöisiä ukkoja on paljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11426
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8112
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5904
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      164
      4840
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      16
      4687
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      36
      4345
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4213
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3497
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3260
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1751
    Aihe