Bilepaikat Tku!!?

Morjens!
Nyt pitäis saada kunnon bilepaikkoja Turusta! Meitä on 3 hurjaa ukkoa Helsingistä.
Eli mistä löytyy Turun kovin meininki?
91871
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Riippuu iästä.10,15,30,60,90v.

Äänestä

Jos olette iältänne 22 - 30 ja olette viikonloppuna maisemissa niin paikoiksi suosittelen Ravintola Onnelaa, loistava patio ja monta musiikkipuolta tai sitten legendaarista Hamburger Börssin yökerhoa. Siellä on tilaa ja erillaisia baariympäriustöjä. Ruokaakin saa ja böken pöheikössä on kiva istuskella kivalla säällä.

Börssissä on laadukkain henkilökunta ja juomien raaka-aineet ;)

Jokilaivat kannattaa ehdottomasti käydä tsekkaamassa jos kelit sallivat. Siellä on aurinkoisella päivällä varmasti liikaakin porukkaa.

Myös Åbo Diskotek on mainitsemisen arvoinen tasokas yökerho.

Näitä kannattaa välttää:
Forte, kaamala kuuma hikinen läävä, halpaa juomaa mutta maaseutulaisia riidanhaluisia apinoita lasinsirujen peittämällä lattialla.

Marilyn, teinihelvetti

The Club, teinihelvetti

-Timo

Äänestä
  • .. Mocca on teinihelveteistä helvetein

    Äänestä

  • yksvaaaan kirjoitti:

    .. Mocca on teinihelveteistä helvetein

    Ei moccaa ole ollut ENÄÄ kahteen vuoteen vitun URPO.

    Äänestä

  • Slatan Milosevic kirjoitti:

    Ei moccaa ole ollut ENÄÄ kahteen vuoteen vitun URPO.

    .. oli siäl kelan lähellä? en näköjään muista nimeekään :b

    Äänestä

..on 22-25v.
Eilen oltiin Onnelassa ja siinä alakerrassa RentoBarissa. Hyvä meininki molemmissa.
Rento ehkä enemmänkin alottelupaikka. Ehkä tänäänkin Rennon kautta vaikka sinne Börsin yökerhoon.
Mukavaa olla Turkkusessa! :)

Äänestä

ootteko heteroita?
täällä pari tyttöö vois haluta bileseuraks!

Äänestä
  • ollaan kyllä homo-miehiä hesasta,mutta ei kai se haittaa,voidaan pilettää muijienkin seurassa mutta tämä seksi-puoli hoidetaan miesten kesken.

    Äänestä

  • ..heteroita ollaan. Mihin tehtäis treffit ja monelta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kolmen_kopla kirjoitti:

Morjens!
Nyt pitäis saada kunnon bilepaikkoja Turusta! Meitä on 3 hurjaa ukkoa Helsingistä.
Eli mistä löytyy Turun kovin meininki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu