Kuka tietää mistä voi ostaa marjanpoimurin,missä on pitkä nivelellä varustettu varsi!!! Sellainen on kuulemma oikein hyvä, säästää selkää.
varrellinen marjanpoimuri
8
15050
Vastaukset
- Sopii isoon rohmuun.
Myydään tarpeettomana a 15€/kpl.
- hulluna marjoihin
missäköhän asustelet?
- Niitä on..
..näyttänyt olevan kaupoissa myytävänä. Esim. jostain kodintukkuliikkeistä kannattaa katella. Taitaa olla Marjuri ainoa mitä olen kaupoissa nähnyt. On muuten todella huono kerätä varren kanssa, mutta jos selkä ei kestä kyykkimistä niin kokeile varren kanssa.
- Anonyymi
Erittäin kätevä laite. Olen pehmustanut varren yläpäässä olevan renkaan, niin ei kalva rannetta. Ainakin motonetistä löytyy.
- varsi Prismasta
Minä olen ostanut Prismasta, sekä Oulusta että Espoosta, Marjurin ison poimurin ja varret. Varmaankin kuuluu myös Helsingin Prismojen valikoimiin.
Plastex niitä valmistaa, kuten myös pölynimuriin liitettävää puhdistinta, mikä on melkoisen mukava lehtien poistamiseen roskaisista marjoista.
http://www.plastex.fi/results_luetteloall.asp?id_laji=84 - Ammattilaispoimureita
Ammattilais pitkävartista poimuria valmistaa Jyväskylässä Marja-Matti Oy ja Suomussalmella Aarne Heikkinen Tmi. Molemmat alumiinivarrellisia ja poimintatekniikka ns. haraava.
- lare3
Minä myyn itsetehdyn erittäin tukevan marjaharan.Katso tori.fi lappi
- mustikka9
Motonetistä saa Marjurin ja varren.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293095- 1191255
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu61097- 58971
- 68937
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26907Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38881Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu163858Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65844Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75794