Tämäkin viestini poistetaan ja moni muukin on jo poistettu kun niissä ei ole ylistetty suurta allahia.
Ihmettelen vaan miten sensuurisheriffi garibp sitten näin kirjoittaa itsestään:
"Minä en puolusta puolustamisen ilosta.
En tuomitse luulon perusteella.
En puolusta itseäni, enkä herjaa sinua.
Toivon voivani keskustella kanssasi hyvällä tahdolla vaikkemme koskaan mielipiteissämme kohtaisi."
Onkohan kuvittelu ja teot menneet sekaisin?
Minun mielipiteeni on, että islam on melko väkivaltainen kultti. Se on siis MINUN mielipiteeni. Emme varmaan kohtaa sheriffin kanssa mielipiteissämme. Juuri tämän takia viestini poistetaan.
Ihmettelen vaan miten sensuurisheriffi garibp sitten näin kirjoittaa itsestään:
"Minä en puolusta puolustamisen ilosta.
En tuomitse luulon perusteella.
En puolusta itseäni, enkä herjaa sinua.
Toivon voivani keskustella kanssasi hyvällä tahdolla vaikkemme koskaan mielipiteissämme kohtaisi."
Onkohan kuvittelu ja teot menneet sekaisin?
Minun mielipiteeni on, että islam on melko väkivaltainen kultti. Se on siis MINUN mielipiteeni. Emme varmaan kohtaa sheriffin kanssa mielipiteissämme. Juuri tämän takia viestini poistetaan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitäs ihmeellistä tuossa on."Melko väkivaltainen".Kristinuskon nimissä on tehty paljon pahempiakin tekoja.Tutustu esim.Ristiretkien historiaan.Nykyaikanakin eräs länsimainen presidentti kertoi saaneensa jumalaltaan kehoituksen hyökätä erääseen Persianlahden valtioon.Lue myös Katolisen kirkon historia.Lue myös Lutherin suhtautuminen Juutalaisiin ja talonpoikiin jotka eivät omaksuneet uutta oppia tarpeeksi nopeasti.Kristityt ovat kautta aikojen vainonneet Juutalaisia,sen saman Juutalaisen Yeshuan nimessä.Nimi vain piti muuuttaa Jeesukseksi,on helpompi tehdä murhia kun on sillä Marian pojalla(Nimi on muutettu Miriamista)toinen nimi.Kristityt kirkot ovat siunanneet sotimmaan lähteneet,sillä että vihollinenkin on kristitty ei ole ollut nitään merkitystä.Muuten sen Yeshuan(Jeesus)kielellä ,joka oli Aremean murre jumala on Alaha.Tiesitkö että sana sheriffi on alkujaan arabiaa.Ilmeisesti tarkoituksesi on provosoida seriffiä tai kerjätä säälipisteitä.Ettet saisi väärää käsitystä,olen ateisti.
tässä nyt sitä ketkä ryhmittymät ovat tehneet eniten väkivallantekoja. Väkivalta on aina väärin, paitsi jos on pakko puolustaa itseään tai läheisiään.
Tutustu sinä "ateisti" (eikö yhtään muuten hävetä tämä taqiyah, kuka tahansa islamia tunteva näkee kirjoituksestasi, että olet muslimi) vähän historiaan ja uskontoihin, ennen kuin jauhat mitä jauhat.
Kristinuskolla ja islamilla on sellainen perustavanlaatuinen ero, että kristinuskon nimissä on tehty pahoja tekoja, mutta nimenomaan vain sen nimissä. Islam opettaa systemaattisesti väkivaltaa.
Oletko sinä älyn jättiläinen koskaan miettinyt sitä, että mitä ihmettä ne muslimit tekivät siellä Jerusalemissa ja luoteis-Syyriassa, jonne ristiretket tehtiin? Tämä ei tarkoita, että hyväksyisin ristiretket. Mutta muslimit olivat ensin tappaen ja raiskaten valloittaneet nuo alunperin juutalaiset ja kristityt alueet.
Ja tiedoksesi:
a)Maria ei tule Miriamista. Pelkää islamilaista propagandaa.
b) Jeesus puhui aramean murretta, mutta siihen aikaan Jumala ei ollut sillä kielellä "alaha". Miten olisi voinut olla, kun "alaha" tuli käyttöön vasta islamin vaikutuksen jälkeen?
....kyllä televisiosta tuli dokumentti, jossa oli öydetty jeesuksen pikkuinen arkku ja jossa samassa oli Miriam, joka ei voi olla muu kuin Marian hauta. Lisäksi kerrottiin, että Marian lähetystyö oli vielä mittavampi kuin näiden muiden apostolien ja kysymys oli Maria Magdalenasta. Olisi pydettävä, että laittaisivat dokumentin udelleen tulemaan. Hauta on löytynyt kaivauksissa Jerusalemin läheltä, ei ihan läheltä mutta muutaman sadan km päästä.
...tv:n sensaatiohakuisista dokumenteista?
että islamin nimissä tehdään (lue:uskonnon nimissä yleesnä) paljon pahaa. Erona kun taitaa olla vain se, että minä pystyb edelleen uskomaan yksilön hyvyyteen vaikka kyse muslimista olisikin...
mahdollisuutta sinulla olisi? Eipä mitään!