Nuorison hieno musiikillinen elämys keskeytettiin tylysti jonkun yliherkän häiriintymisen vuoksi Pupilla lauantaina. Ettei vaan kävis samoin Tapsan Tahdeillakin nyt, kun keskustaan hilataan tanssipaikat sun muuta hälinää.
Saas nährä kuinka käy Tahdeissa
mää vaan ihmettelen
151652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ei tapsan tahdeilla niin pääse käymään että ne keskeytettäis ,kun sinne on kutsuttu kaupunkin arvovaltaisemmat immeiset .Sinne Panimo Pupin juhliin ei oltu kutsuttu näitä "tärkeitä" ja vaikutusvaltaisia immeisiä niin näin voi käydä ,et lysti loppuu ennenkö on varsinaisesti päässyt alkamaankaan. Jo takavuosina on pirkkalaistorin tienoolta muuttanu väki maaseudun rauhaan tahtien ajaksi
kyllä aika umpimielisiä ihmisiä ovat nämä valittajat. Jos nyt kesällä vähän kerrankin kaupungissa jotain tapahtuisi niin sitten kytätään verhojen raosta ja käydään pihassa päivittelemässä meteliä. Muuttakaa lappiin jos ei elämä kiinnosta.
Menivät ihan hienosti, jos vertaa aikaisempia vuosia jolloin Tapsan Tahteja on ollut.
Toinen meno on Jäähallin parkkipaikoilla muina aikoina, sillä aamuisi näkee ison roskaamis vimman olleen päällä kun nuoriso on yön tunteina nauttinit iltapalaansa.
Samoin yö aikaan n. 01 - 02 aikoihin käydään teroittamassa auton renkaat seuraavalle päivälle, että voidaan kaahata kartsalla.
Mitä siellä Pupilla on sitten tapahtunut???
Olihan aiheesta Nokian Uutisissakin oikein etusivulla juttu. Konsertti jouduttiin keskeyttämään, koska lähistöllä jotakuta otti korvaan. Oli vissiin vääränlaista musiikkia.
hyvä näin että lopetettiin.
hei haloo, ihmsten pitää saada olla rauhassa,
varsinki lapsiperheiden!!!
vitun itsekkään paskat!
kunnon kansalaisiakin on olemassa,
ei vain teitä nokian paskahousuja!!
käyt Nokian sivuilla kyyläämässä jos tää on niin kurja paikka...
"vitun itsekkään paskat!
kunnon kansalaisiakin on olemassa,
ei vain teitä nokian paskahousuja!!"
Kommentistasi huomaa, ettet ainakaan sinä paskahousu edusta muuta kuin itsekästä paskaa.
oletko sinä epäitsekäs ihana ihminen tullut ajatelleeksi mitä tarkoitin?
Miksi esim lapsiperheiden tulisi pitkin öitä kuunnella jotain hempanpumppua pitkin öitä,
siksi että porukka haluaa kuunnella semmoista vain sen takia että pää on vedetty niin sekaiseksi että semmoista pystyy yleensä kuuntelemaan?
esim lapissa on tarpeeksi paljasta tilaa hempanpumpuillenne
sä oikeen oot? Hempan Pumppu tuskin konsertissa esiintyi. Jos oot noin kehitysvammaisia vastaan, niin kannattais vähän katsoa peiliin, et säkään varmaan täydellinen oo ;)
Ja mitä pubin iltaan tulee, niin jos kerran vuodessa järjestetään nuorillekin jokin konsertti, niin ei voi olla niin vaikee sitä kestää tuohon aikana illasta. Tarvittaessa apteekista saa korvatulppia eikä maksa paljoo. Entäpä kun näiden lapsiperheiden omat lapset on konsertti-iässä. Varmaan meteli nousis jos heidän konsertissaan kävis noin.
meijän lapset tuskin tulee olemaan niin spedejä että käy joskus semmosissa
Jaaha että oletkin sitten asennevammainen. Hempan pumppu on aivan ansiokas yhtye sekin, vaikka onkin vammaisten yhtye. Tosin se ei soittanut kyseisessä tapahtumassa.
"lapissa on tarpeeksi paljasta tilaa hempanpumpuillenne"
Muuta sinne itse, naurettava asennevammainen.
Täysiä spedejä ovat onneksi sentään vanhemmat. Lapsille riittää ohjelmaa kotona 24 tuntia vuorokaudessa KIÄH KIÄH KIÄÄÄH!
Jos "metelinpitoon" on pyydetty lupa, ja/tai jos siitä on tehty asiallinen ilmoitus, niin tuskin kukaan valittaa. Ja jos valittaakin niin valittaa turhaan.
Tässä Pupin keississä taitaa olla käynyt niin, että järjestävä osapuoli on arvioinut ns. meluhaitan hieman alakanttiin ja unohtanut infota tapahtumasta lähiympäristöä.
Baarimelulle allergisten pitäisi kyllä valita asuinpaikkansa mahdollisimman etäältä baareista eikä mennä järvinäköalan perässä baarin viereen asumaan ja itkemään meluhaitasta.
Eiköhän elämä ole sitä,että kusipäät asuu ja häiritsee muita kusipäitä !