Tiesittekö leijonat että jääkiekossa on 3 erää...eikä puoli toista...:(....olitte pettymys kolmannessa erässä....minne hävisi huikea peli halu ja tahto voitta....peli päätty vasta sillon kun tuomari puhaltaa pilliin tai summeri soi........... Aravirran olisi pitäny tehä muutoksi ketjuihin kun ruotsi alkoi painaa ja tekemään maaleja.....ainoa hyvä päätös oli vaihtaa nurminen maaliin...:)...miten voi hävitä vielä 5-6...KUN JOHETAAN 5-1??????? HALOOO LEIJONAT?????????????
JÄÄKIEKOSSA 3 ERÄÄ
PETTYNYT
4306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ara ei kykene tekemää muutoksia pelin aikana. se on ollu iät ja ajat samanlaista säätöö. Aina pusketaa 4 kentäl seinää. Ylösen kenttä ois pitäny hyllyttää jo ekan erän jälkee. Nehän päästi kolme vai neljä maalii. Muutenki koko ajan niitten kenttä oli kusessa.
KOLMANNEN ERÄN LOPUSSA KU RUOTSI OTTI jäähyn ni aran olisi pitänyt tehä erikois kentää...esim...KOIVU...SELÄNNE...KALLIO...JOKINEN...JA AINOO PUOLUSTAJA NUMMELIN.....MUTTA EI KUN LÄHETÄÄN PELAAMAAN YLIVOIMAA YLÖSEN VOIMIN...:(
"peli loppuu vasta kun tuomari puhaltaa pilliin" :No mä luulin kun tehtiin viides maali ja tuomari puhalsi pilliin että peli loppu,sit huomasin kun hävittiin 6-5 etse loppukin vasta sit
Ilmeisesti samaan paikkaan minne yleisön kannustus??!?!? Vittu aletaan pitään mykkäkoulua heti ku tulee vähääkään takapakkia, KOTIKISOISSA. Oliko siellä hallilla jotain parempaa tekemistä kenties?
"peli päätty vasta sillon kun tuomari puhaltaa pilliin tai summeri soi.."
NIIN-PÄ!!!!
Kyllä on suomalaiset välillä ihmeellistä kansaa. Asenteessa vissin vikaa koko köörillä...