Tässä hieman Haydenin urasta.

Young Vader.

Ihan turhaa äijää vähätellään ja haukutaan, että on täysi puupökkelö, kun näyttelee.

Ihan hyvin saanut palkintoja, vaikka pari tuli razziet awardsista (huonoimmat) SW kakkosesta.

Tosin vain Star Wars elokuvista on haukuttu.


http://www.imdb.com/name/nm0159789/awards

2

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ukko..

      Ei nämä uudet osaa oikein näytellä. Ei ollenkaa samaa intoa kuin Mark Hamill:lla tai Harison Fordilla oli. Vanhat näyttelijä eläytyi oikein rooleihinsa, olivat paljon uskottavimpia, kuin olisivat olleet oikeesti Star Wars maailmassa.

      • Veteranfan

        Löytyyhän uusista elokuvista kelvollisia näyttelijöitä kuten: Liam Neeson,Samuel L.Jackson,Ian McDiarmid,Ewan McGregor,Natalie Portman,Jimmy Smitts,Chirstopher Lee,Temuera Morrison,Hugh Quarrishie ja vähätelty Hayden Christensen eivät voi huonolle henkilö ohjaukselle mitään.
        Lucas ei ole koskaan kirjoittanut näyttelijöille erikseen improvisoivia juttuja kuvauksissa,kuten varmasti kuuluisi tehdäkin.
        Lucasilla on ollut tapana koota "ryhmänä" näyttelijät joiden kemia olisi kohdallaan kuvauksissa,improvisaatioille ei ole tilaa liiemmälti vaan kaikki on kuvattu muutamin otoksin sen kummempia dialogia korjailematta.

        Ehkä siksi näyttelijät vaikuttavat pökkelöiltä koska "viimeistely" on jätetty vähemmälle,kokonaisuutenahan näitä pitäisi arvioida eikä yksittäisinä asioina.Sanotaan vaikka että elokuvaa arvioitaisiin niiden omilla arvoillaan,kuten tätä fantasia elokuvaa katsottaisiin siihen kategoriaan kuuluvaksi, eikä miksikään scifi leffaksi kuten klassikko 2001-Avaruus seikkailu semmoisenaan kuuluu.

        Alkuperäisessä Star Warsissa oli pakko tehdä näitä improsovisia juttuja koska kuvattiin perinteisellä tavalla useita ottoja peräkkäin,ei ollut digitaalisia vempaimia tehostamassa kuvaus aikaa.Tarkoitan sitä että nämä uudet esiosat olivat työläämpiä tehdä kuin alkuperäiset elokuvat,siksi näyttelijät joutuivat vähemmälle huomiolle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5054
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      2733
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1280
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      100
      1257
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1210
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1084
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      883
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      835
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      763
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      35
      732
    Aihe