Tässä hieman Haydenin urasta.

Young Vader.

Ihan turhaa äijää vähätellään ja haukutaan, että on täysi puupökkelö, kun näyttelee.

Ihan hyvin saanut palkintoja, vaikka pari tuli razziet awardsista (huonoimmat) SW kakkosesta.

Tosin vain Star Wars elokuvista on haukuttu.


http://www.imdb.com/name/nm0159789/awards

2

387

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ukko..

      Ei nämä uudet osaa oikein näytellä. Ei ollenkaa samaa intoa kuin Mark Hamill:lla tai Harison Fordilla oli. Vanhat näyttelijä eläytyi oikein rooleihinsa, olivat paljon uskottavimpia, kuin olisivat olleet oikeesti Star Wars maailmassa.

      • Veteranfan

        Löytyyhän uusista elokuvista kelvollisia näyttelijöitä kuten: Liam Neeson,Samuel L.Jackson,Ian McDiarmid,Ewan McGregor,Natalie Portman,Jimmy Smitts,Chirstopher Lee,Temuera Morrison,Hugh Quarrishie ja vähätelty Hayden Christensen eivät voi huonolle henkilö ohjaukselle mitään.
        Lucas ei ole koskaan kirjoittanut näyttelijöille erikseen improvisoivia juttuja kuvauksissa,kuten varmasti kuuluisi tehdäkin.
        Lucasilla on ollut tapana koota "ryhmänä" näyttelijät joiden kemia olisi kohdallaan kuvauksissa,improvisaatioille ei ole tilaa liiemmälti vaan kaikki on kuvattu muutamin otoksin sen kummempia dialogia korjailematta.

        Ehkä siksi näyttelijät vaikuttavat pökkelöiltä koska "viimeistely" on jätetty vähemmälle,kokonaisuutenahan näitä pitäisi arvioida eikä yksittäisinä asioina.Sanotaan vaikka että elokuvaa arvioitaisiin niiden omilla arvoillaan,kuten tätä fantasia elokuvaa katsottaisiin siihen kategoriaan kuuluvaksi, eikä miksikään scifi leffaksi kuten klassikko 2001-Avaruus seikkailu semmoisenaan kuuluu.

        Alkuperäisessä Star Warsissa oli pakko tehdä näitä improsovisia juttuja koska kuvattiin perinteisellä tavalla useita ottoja peräkkäin,ei ollut digitaalisia vempaimia tehostamassa kuvaus aikaa.Tarkoitan sitä että nämä uudet esiosat olivat työläämpiä tehdä kuin alkuperäiset elokuvat,siksi näyttelijät joutuivat vähemmälle huomiolle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      59
      1220
    2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1148
    3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      133
      1122
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      990
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      96
      950
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      5
      805
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      27
      741
    8. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      44
      734
    9. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      192
      696
    10. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      71
      669
    Aihe