"20 aktiivisesta WellNutrition-asiakkuudesta Agentille lähetetään Top Producer-pinssi ja diplomi."
Hahahaha! Pinssi ja diplomi!! Cerrassaan upeeta!!!!
Hahahaha! Pinssi ja diplomi!! Cerrassaan upeeta!!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kun työskentelet saman työnantajan palveluksessa 20 vuotta tehden tämän firmalle tulosta (tai tappiota, jos olet ovela laiskuri)miljoonan per vuosi (näinhän se tuotannossa menee: Yksi jannu tuottaa miljoonan vanhaa rahaa liikevaihtoa, saaden siitä liksaa kymmenesosan).
Siis 20 vuotta ja saat upean kellon.
Siinä välissä olet voinut saada armeijan ampuma- tai kuntomerkin, alikessun ja myöhemmin reservin kessun jämät.
Kunniakirjoja olet saanut omakotiyhdistykseltä ja Koulun vanhempainyhdistysten liitolta.
Rinnassasi komeilee kokoomuksen pinssi ja autossasi Autoliiton tarra siinä missä ennen oli vakuutusyhtiön kiitostarra 60% bonuksista.
Tärkeintä ei ole se, että ihminen saa voittoa vaan se, että hänet huomioidaan.
Suurin osa rivitolloista tekee enemmän huomion, kuin rahan eteen.
Näin uskon myös 003:n tekevän.
Hah?
Kerros?
"Suurin osa rivitolloista tekee enemmän huomion, kuin rahan eteen."
Se on vm:ssä aina tiedetty. Anna tollolle pinssi ja sano että se hyväksytään sakkiin, niin muuta korvausta ei tarvita. Täällä oravanpyörän puolella otan firmasta kiitoksen mieluummin tilille kuin rintapieleen.
"Yksi jannu tuottaa miljoonan vanhaa rahaa liikevaihtoa, saaden siitä liksaa kymmenesosan"
Jos yrityksellä on jotain jalostavaa tuotantoa, niin firmalla tosiaankin pitäisi olla muitakin menoeriä kuin palkat. Sitten jos liikutaan työvoimavaltaisessa palvelusysteemissä, joka ei ole high value added, niin työvoiman osuus kuluista on suurempi. Tällaisia ovat puhelinmyynti ja prostituutio.
Näinhän se menee.hyvä huomio.
t.hbb