Päitä tippunee

Demareilla alkanee kova pyykinpesu. Erotellaan Stasi / KGB veijarit omaksi lohkokseen.

Pesu tulee olemaan yllättävän laaja.
1227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olet täysin oikeassa.Ensimmäisenä joutuu eroamaan virastaan sisäministeri Anne Holmlund(kok).Seuraavaksi puolustusministeri Jyri Häkämies(kok) jne.jne..Eihän demareilla tunnu olevan mitään hätää.Presidenttikin kuuluttaa avoimuutta asiaan mutta nykyinen hallitus haluaa salailla pääministerin johdolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jos rehellisä ollaan kirjoitti:

Demareilla alkanee kova pyykinpesu. Erotellaan Stasi / KGB veijarit omaksi lohkokseen.

Pesu tulee olemaan yllättävän laaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu