Juuri äsken oli Äänekosken yläpuolella valtavankokoinen metallinhohtoinen "pilvi" joka oli sikarinmuotoinen. Tämä "pilvi" liikkui vastatuuleen ja näytti olevan oikeiden pilvien sisällä, aivan pilvien alaosissa. Ilmiö oli näkyvissä ainakin 10 minuuttia ja useat ihmiset näyttivät havaitsevan sen. Ilmiö ei aiheuttanut minkäänlaista ääntä, kooltaan se oli valtava arviolta satoja metrejä pitkä.
Onko kenelläkään tietoa onko Tikkakoskella ilmalaiva käymässä?
Onko kenelläkään tietoa onko Tikkakoskella ilmalaiva käymässä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
taisin nähdä saman ilmiön, näytti kyllä tosi oudolle ja sanoinkin kavereille että onkohan toi nyt sellanen ufo. saatiin siitä kännykameralla kuvakin mut aika huono.
jonka minäkin näin äänekoskella, voisi olla tosiaan ilmalaiva, mikä muukaan se voisi olla.
Onkohan olemassa useita satoja metrejä pitkiä ilmalaivoja?
Mitäpä kertoisi muuten lähin lennonjohto?
on tulossa vierailulle joku ilmalaiva niin siitä olis ollu mediahaloo, niinku sillo yks vuosi kun ainaki Hesassa vieraili joku mainosilmalaiva. On ne ilmalaivatkin sen verran ihmeellisiä nykypäivänä.
Ja tietenkään kukaan ei saanut minkäänlaista kuvaa siitä.
kännykyva nyt nettiin vaan niin saadaan kiekosta kuvaa. Olipa vaikka kuinka huono.
UFOHAVAINTO ÄÄNEKOSKELLA!
K.M -78 09:12
minäkin näin sen
diffissi 09:23
Outo näky
pilvissä 09:45
Joo o ja kolme äänekoskelaista säntäsi heti kirjoittamaan siitä saman tunnin sisällä suomi24 ufot palstalle.
Seuraavaksi saamme tekaistun kännykkäkuvan jonnekin ihmeilmaisjakosivustoon, jollei pelleily kallistu kohomelon puolelle ja pelleilyinnostus tyrehdy ennen sitä.