häpeän kokoani vaikka en ole niitä luokkani/kouluni suurimpia..
näen kadulla usein minua tuplasti isompia mutta tuntuu koko ajan kuin olisin niin iso ja ruma että ei kukaan voi katsoa minua pelästymättä.
en mene enään ystävieni kanssa rantaan sillä olen mielestäni niin iso uimapuvussani/bikineissä.
onko tämä häpeä enään ihan normaalia? mitä teen että tajuan että ei ole mitään väliä kuinka isokokoinen on?! auttakaa mua,,. ://
häpeän kokoani
2
712
Vastaukset
- Hmmmmm.....
Sen sijasta että keskityt inhoamaan itsessäsi jotakin, voisitko löytää itsestäsi jotain hyviä asioita? Eiköhän meillä jokaisella ole joku kompleksi ulkonäössä (myös niillä kauniilla ihmisillä). Luultavasti itse olet kaikkein kriittisin omaan ulkonäköösi - voi olla etteivät toiset ollenkaan ajattele samalla tavalla koostasi kuin sinä itse. Yleensä jokaisella on niin paljon omissa asioissaan murehtimista, ettei jää aikaa paneutua toisen ihmisen ulkonäköön. Jos joku joskus jonkun kommentin heittää, niin se voi olla aivan ajattelemattomasti sanottua.
Olet varmaan aika nuori? Uimapuvut/bikinit ovat aika paljastavia, mutta ethän niissä todennäköisesti kovin usein esiinny? Voisihan siihen uikkarien lisäksi kietoa vaikka pareon jos pelkissä uikkareissa ei kehtaa olla. Jos vähän ajattelee millä tavalla voi pukeutua, niin voi korostaa omia parhaita puoliaan ja peittää sellaista mitä ei halua esitellä julkisesti. Eli kannattaa katsoa ympärilleen ja huomioida erilaisia pukeutumistyylejä. Monen kokoisille ihmisille löytyy hyvännäköisiä vaatteita, kaikki tyylit eivät kuitenkaan pue kaikkia.
Kertoisitko minkä kokoinen olet (paino, pituus), koska ehkä tuo "suuruus" on vain oma mielipiteesi? - ...........
Kookas voi olla myös kaunis!
http://www.kaupat.com/k/pc.php?c=2
http://www.nettisofia.fi/
http://haku2.webinfo.fi/index.icf?inflects=1&search_string=Uimapuvut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42859