nyt täytyy

listat.Tehdään täysi puhdistus ja avataan kaikki stasi,kgb,cia,ym listat niin ilma puhdistuu.Tuodaan myös vihdoin totuus julki omasta historiasta ja oman kansan murhaamisesta -18 ja 30-luvulla.
2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin ei taida montaa punikkia jäädä...

Ja kun ne 1918 ja 30 luvun jutut selvitetään niin ammutaanko vihdoin ne punikit jotka silloin jäi ampumatta...

Ja pitäiskö ampua myös jälkeläiset::: eihän heitä oikeastaan tulisi olla olemassakaan.

1918 pääsi Venäjälle liianmonta ja 30-luvun maanpetturit pääsi pelkillä kyydityksillä vaikka kuolemantuomio olisi pitänyt antaa....

Jos silloin olis toimittu oikein niin ei ex-ulkoministeriä sen enempää kuin Valtakunnan Häpeää eli Halostakaan tuskin olisi riesana.

Joten korjataan se sitten nyt.

Äänestä
  • sinä se ruskea kielesi joka on paskaantunut rössyperseiden nuolemisesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


avata kaikki kirjoitti:

listat.Tehdään täysi puhdistus ja avataan kaikki stasi,kgb,cia,ym listat niin ilma puhdistuu.Tuodaan myös vihdoin totuus julki omasta historiasta ja oman kansan murhaamisesta -18 ja 30-luvulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu