Kela on viivytellyt maksamasta mulle. 15.5.-28.7. ei ole tullut yhtään rahaa.Olen ihan rikki. Mun on pakko mennä töihin , toivottavasti en mene psykoosiin. Pelottaa
kela hoitaa
masentuneita
2331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Otan vilpittömästi osaa tilanteeseesi. Se on todella inhottavaa ja kuluttavaa.
Minulle kävi myös niin, että olin 2,5 kk ilman minkäänlaisia tuloja. Viime viikolla sitten vihdoin viimein sain päivärahat kahdelta kuukaudelta ja seuraavat maksupäivät ja summat ovat jo tiedossa. Tämä helpottaa ... mutta vain väliaikaisesti.
Palaan ensi kuussa töihin, vaikka en pidäkään itseäni vielä työkykyisenä. Mutta sain tarpeekseni tuosta Kelan sairauspäiväraha-anomusteni hylkäys- tarkistuskäsittelyista, joten olen päättänyt mennä töihin niin kauaksi aikaa, kun vain jaksan. Tarkoitus on säästää rahaa mahdollisia uusia sairauslomia varten.
Toivottavasti saat myönteisen päätöksen ja ennen kaikkea sinulle kuuluvat sairauspäivärahat mahdollisimman pian!
Tsemppiä ja jaksamista!
soskutoimistoon,elleirahoja kuulu.