Daivonex voiteen valmistus( se vaseliinipohjainen) lopetetaan:( Ei kuulemma mene niin paljoa. Paras psorivoide jonka tiedän. "Ei mene tarpeeksi" tarkoittaa sitä että on LIIAN riittoisaa. Se emulsiomössö-Daivonex lorottaakin niin että tuubeja menee kuin leipää ja rahaa juoksee kassaan...:(( Ilmaakin jää sinne lotiontuubiin paljon helpommin joten otetaan maksua vielä ilmastakin. Onko kukaan muu täällä käyttänyt sitä salvamaista Daivonexia? Eihän se lotionlitku edes auta guttatapsoriin. Kaikki hyvät lääkkeet lopetetaan. Nekin vähät mitä on psorin hoitoon olemassa.
Kyllä sen arvaa miksi
Tarica
2735
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Juu olen käyttänyt jo pidemmän aikaa. Tosi harmi juttu tuo. Itse en kylläkään voidetta käytä enää, vain sitä linimentti-vettä päänahkaan.
Joskus kun tuo psori vielä oli pitkin kehoa, oli daivonex paras voide niiden poiskarkoittamiseen. Nykyään vain päänahassa psori, ja seki todella lievä verrattuna siihen, mitä se oli murrosiässä :O
Moi!
Ootko koskaan kokeillut daivobet voidetta, se on todellakin voide ei mikään litku. Siinä on korikoidi mukana, auttaa nopeammin, ainakin mua.