Mikäs auttais

Ihan viimeisilläni raskaana ja tähän asti suolisto toiminut hyvin, mutta nyt pari päivää kamalaa ummetusta. Mitähän sitä uskaltais lääkkeeksi ottaa?
3348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuivatut luumut joko suoraan pussista tai niin, että laittaa yöks vesilasiin ja aamulla juo sen litkun. Jos saatavilla tuoretta lakritsia niin se on aika tehokasta, mutta jos korkea verenpaine tai sokerit koholla, ei kovin suositeltava. Jos tosi paha ummetus, LEVOLAC on hyvä apu.

Äänestä
  • määrää voi säännöstellä ja takuulla auttaa----

    Äänestä

  • paras apu kirjoitti:

    määrää voi säännöstellä ja takuulla auttaa----

    Joo, ainoa joka tehosi sitten kun enää ei auttanut mikään muu. Mulla auttoi kaksi otto kertaa pitkäksi aikaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ummetukseen kirjoitti:

Ihan viimeisilläni raskaana ja tähän asti suolisto toiminut hyvin, mutta nyt pari päivää kamalaa ummetusta. Mitähän sitä uskaltais lääkkeeksi ottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu