Hei! Hoidan 12-vuotiasta pv-ruunaa (olen hoitanut sitä jo n.3 vuotta) ja nyt omistaja tarjosi minulle mahdollisuutta puoliomistukseen. Hevonen jäisi tälle samalle tallille ym. ja kulut menisivät puoliksi. Olen kyllä mielestäni tarpeeksi kokenut ja tunnen pojan hyvin, mutta millaisia kokemuksia teillä on puoliomistuksesta, onko hyvä juttu?
Puoliomistus??
--hoitaja
2418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei ole ongelmaa, mikäli tunnet omistajaa paremmin kuin jonkin verran, olette säännöllisesti yhteydessä hevosasioissa (tai aina kun tarvitsee olla) ja kummallakin on samat aatteet ja tavat hoitaa kyseistä hevosta, ja teillä synkkaa muutenkin sujuvasti.
jos sinä itse pidät hevosesta todella paljon ja olette omistajan kanssa hyvissä väleissä. ja haluat todella ottaa vastuun niin sinuna suostuisin. : D